Leksykon wszystkich postaci biblijnych

Wydawnictwo: Petrus
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 202449
99,00 zł
89,00 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Leksykon wszystkich osób i postaci, występujących w Biblii zarówno Starym jak i Nowym Testamencie. Osoby, w formie leksykonu omówione zostały bardzo gruntownie. Hasła zawierają pochodzenie imion, etymologie, symbolikę oraz znaczenie tych osób na kartach Biblii.

Leksykon stanowi wielką pomoc w czytaniu Pisma Świętego, objaśnia bowiem wszystkie postaci, o których czytamy, zarówno konkretne osoby, jak i nazwy zbiorowe oraz imiona symboliczne. O bogactwie treści tego leksykonu świadczą prawie cztery tysiące haseł, które nie tylko opisują daną postać, ale również informują o miejscu występowania jej w tekście biblijnym.

Autor tego leksykonu problematyką postaci biblijnych zajmuje się od dawna i publikował już pozycje dotyczące tego tematu. Podstawową z nich było dziewięciotomowe wydanie, ukazujące się w ciągu dwunastu lat, stanowiące doskonałą pomoc dla specjalistów. Wydanie prezentowane obecnie przeznaczone zostało dla zwykłych czytelników, którym dostarcza solidnej wiedzy, ale w rozsądnych dawkach, pomagających w lekturze, a nie obciążających balastem informacji, która nie każdemu jest potrzebna.

ks. prof. Tomasz Jelonek

Specyfikacja
ISBN 978-83-7720-244-9
Okładka twarda
Liczba stron 1644
Wymiary 160 x 230 mm
Autor Pius Czesław Bosak
Rok wydania 2015
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:

Judasz

35,00 zł 24,90 zł

Walczący z demonami

14,90 zł 8,90 zł

Ojciec Eliasz. Dzień gniewu

29,90 zł 9,90 zł