-42%

Leczenie przez jedzenie

Special Price 24,90 zł   Normalna cena 42,99 zł Oszczędzasz 18 zł
Najniższa cena z 30 dni: 24,90 zł
Dostępność: Brak w magazynie
Więcej informacji
ISBN 978-83-240-6207-2
Numer katalogowy 062072
Wymiary 150 x 210 mm
Okładka miękka
Ilość stron 412
Rok wydania 2021

Czy wiesz, że jedząc produkty pochodzenia zwierzęcego, zwiększasz ryzyko między innymi bezpłodności, cukrzycy, a nawet nowotworu piersi czy raka jajnika? Z tej książki dowiesz się, jak hormony znajdujące się w żywności wpływają na stan twojego zdrowia i w jaki sposób zaburzają gospodarkę hormonalną organizmu, wywołując wiele dolegliwości i chorób.
Neal D. Barnard, jeden z czołowych amerykańskich lekarzy, udowadnia, że większość przyczyn naszych chorób tkwi w jedzeniu. Autor krok po kroku tłumaczy, że w przypadku wielu dolegliwości kluczowym działaniem jest zmiana diety, a dopiero później wprowadzenie farmakologii.
Leczenie przez jedzenie to pierwszy tak kompleksowy poradnik przedstawiający zależność między tym, co jemy, a chorobami, na które cierpimy. Jest drogowskazem, który pomoże ci porzucić stare nawyki, a rady w nim przedstawione pomogą ci odzyskać zdrowie.

Pamiętaj, że stosowanie diety nie oznacza odrzucenia farmakologii i braku konieczności poinformowania o zmianach nawyków swojego lekarza prowadzącego.

Dr Barnard w przystępny i prosty sposób pokazuje, jak ogromny wpływ na zdrowie człowieka może mieć dieta roślinna. Uczy, jak poprawnie ją komponować, aby była zdrowa i dostarczała wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Przytoczone w książce badania utwierdzają czytelnika w przekonaniu, że dieta roślinna niewątpliwie jest dietą godną uwagi.

Magda Jutrzenka, „Lekarka na roślinach”