Kultura destrukcji

Wydawnictwo: Wejdźmy na Szczyt
Dostępność: W magazynie
Kod katalogowy: 050730
34,90 zł
29,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Problemem współczesnego świata jest m.in. odrzucanie przez człowieka prawdy o sobie. W konsekwencji życie pojmuje on jako przestrzeń łatwej samorealizacji, a kultura stanowi dla niego odpowiedź na pożądania i zachcianki. Realizacja tych tak bardzo uproszczonych oczekiwań prowadzi do kultury destrukcji. Postępujący proces jej degradacji zmusza do stawiania na nowo pozornie oczywistych pytań o to, czym jest kultura, czego jest wyrazem oraz komu i czemu powinna służyć.
Publikacja ta podejmuje niezwykle aktualny, a jednocześnie trudny temat i próbuje zmierzyć się z odpowiedzą na pytanie: w jaki sposób i dlaczego kultura powinna służyć budowaniu, a nie niszczeniu życia i człowieka?

Andrzej Zwoliński - kapłan diecezji krakowskiej, profesor nauk teologicznych, socjolog, teolog i sektolog. Jest profesorem zwyczajnym Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Napisał prawie 300 książek z zakresu teologii, socjologii, historii idei, katolickiej nauki społecznej, etyki życia gospodarczego, manipulacji społecznych i religioznawstwa.

Specyfikacja
ISBN 978-83-66050-73-0
Okładka twarda
Liczba stron 250
Wymiary 150 x 210 mm
Autor ks. Andrzej Zwoliński
Rok wydania 2020
Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: