Kto zabił Jezusa?

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
39,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Odważna książka Pawła Lisickiego, dziennikarza niepokornego!

Autor wprowadza czytelnika w fascynujący świat Biblii. Rzetelnie sprawdza historyczna wiarygodność przekazów o Jezusie zawartych w Ewangeliach oraz innych pismach Nowego Testamentu. Z pasja rekonstruuje życie, działalność i nauczanie Jezusa Chrystusa. Aby dobrze zrozumieć tragiczne okoliczności aresztowania, męki i śmierci Jezusa, autor kompetentnie zarysowuje tło religijno-kulturowe ówczesnego Izraela i role jego podstawowych instytucji (Świątynia Jerozolimska, Sanhedryn, arcykapłani). Podkreśla te radykalna nowość Osoby i nauczania Jezusa, która decyduje o wyjątkowości chrześcijaństwa, a zarazem wiele wyjaśnia w sprawie Jego procesu i skazania na śmierć.

Wbrew skrajnym sugestiom nie ma wątpliwości co do udziału Żydów, ani naczelnych władz żydowskich, w procesie i skazaniu Jezusa, natomiast otwarta jest kwestia stopnia odpowiedzialności poszczególnych reprezentantów ludu Bożego wybrania. (…) Nie oznacza to wcale wybielania Piłata: pozwala lepiej pokazać i zrozumieć jego role oraz osobna odpowiedzialność.

Ks. prof. Waldemar Chrostowski

Kto zabił Jezusa? to fascynująca biografia intelektualna centralnej postaci naszej cywilizacji – Jezusa Chrystusa. Biografia obejmująca dwa tysiące lat badan, sporów, starań o dotarcie do prawdy i zrozumienie oraz jej zamącania i naginania do bieżących potrzeb. Autor prowadzi nas przez gąszcz faktów i interpretacji z wielka erudycja i biegłością, dzięki czemu poznawanie wraz z nim losów wiary chrześcijańskiej staje się nie trudem, ale niezwykła, porywająca przygoda.

Rafał A. Ziemkiewicz

Dziennikarskie śledztwo w sprawie śmierci Jezusa z Nazaretu!

Książka wolna od stereotypowych przekłamań, przemilczeń i politycznej poprawności!

Specyfikacja
Podtytuł Prawda i interpretacje
ISBN 978-83-7595-509-5
Okładka miękka
Liczba stron 380
Wymiary 170 x 240 mm
Rok wydania 2013
Autor Paweł Lisicki
Znaczniki produktu