Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Kto zabił Jezusa?

  Wydawnictwo: Wydawnictwo M
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Odważna książka Pawła Lisickiego, dziennikarza niepokornego!

  Autor wprowadza czytelnika w fascynujący świat Biblii. Rzetelnie sprawdza historyczna wiarygodność przekazów o Jezusie zawartych w Ewangeliach oraz innych pismach Nowego Testamentu. Z pasja rekonstruuje życie, działalność i nauczanie Jezusa Chrystusa. Aby dobrze zrozumieć tragiczne okoliczności aresztowania, męki i śmierci Jezusa, autor kompetentnie zarysowuje tło religijno-kulturowe ówczesnego Izraela i role jego podstawowych instytucji (Świątynia Jerozolimska, Sanhedryn, arcykapłani). Podkreśla te radykalna nowość Osoby i nauczania Jezusa, która decyduje o wyjątkowości chrześcijaństwa, a zarazem wiele wyjaśnia w sprawie Jego procesu i skazania na śmierć.

  Wbrew skrajnym sugestiom nie ma wątpliwości co do udziału Żydów, ani naczelnych władz żydowskich, w procesie i skazaniu Jezusa, natomiast otwarta jest kwestia stopnia odpowiedzialności poszczególnych reprezentantów ludu Bożego wybrania. (…) Nie oznacza to wcale wybielania Piłata: pozwala lepiej pokazać i zrozumieć jego role oraz osobna odpowiedzialność.

  Ks. prof. Waldemar Chrostowski

  Kto zabił Jezusa? to fascynująca biografia intelektualna centralnej postaci naszej cywilizacji – Jezusa Chrystusa. Biografia obejmująca dwa tysiące lat badan, sporów, starań o dotarcie do prawdy i zrozumienie oraz jej zamącania i naginania do bieżących potrzeb. Autor prowadzi nas przez gąszcz faktów i interpretacji z wielka erudycja i biegłością, dzięki czemu poznawanie wraz z nim losów wiary chrześcijańskiej staje się nie trudem, ale niezwykła, porywająca przygoda.

  Rafał A. Ziemkiewicz

  Dziennikarskie śledztwo w sprawie śmierci Jezusa z Nazaretu!

  Książka wolna od stereotypowych przekłamań, przemilczeń i politycznej poprawności!

  Specyfikacja
  PodtytułPrawda i interpretacje
  ISBN978-83-7595-509-5
  Okładkamiękka
  Liczba stron380
  Wymiary170 x 240 mm
  Rok wydania2013
  AutorPaweł Lisicki
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu