Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Kto szuka prawdy, szuka Boga

  Wydawnictwo: Wydawnictwo M
  Kod katalogowy: 432307
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 12,00 zł
  8,90 zł
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  W encyklice Veritatis splendor Święty Jan Paweł II podkreśla, jak ważną rolę odgrywa w życiu człowieka poszukiwanie prawdy, ponieważ oświeca ona „rozum i kształtuje wolność człowieka, który w ten sposób prowadzony jest ku poznaniu i umiłowaniu Pana". Tylko ta Prawda, która ma swoje źródło w Bogu, może dać współczesnemu człowiekowi poczucie wewnętrznego pokoju i równowagi, a jednocześnie radości i dumy z tego, kim jest. Kiedy jednak człowiek ulega pokusie odwrócenia wzroku od Boga żywego i prawdziwego, kierując się ku bożkom tego świata, bardzo łatwo staje się przedmiotem manipulacji ze strony tych wszystkich, którzy starają się zniekształcać prawdę, i zaczyna podążać drogą złudnej wolności. Emmanuel Levinas podkreślał, iż miarą człowieczeństwa jest odpowiedzialność za życie drugiego człowieka, ponieważ jego twarz stanowi klucz do tego, co nieskończone. Dzięki twarzy naszego bliźniego możemy spotkać samego Boga. Rozpoznawanie Boga w twarzy drugiego człowieka stało się drogowskazem na drodze ku świętości dla Świętego Brata Alberta Chmielowskiego.

  Mam nadzieję, iż publikacja moich wybranych tekstów i homilii będzie stanowić dla Czytelników zachętę do poszukiwania autentycznej prawdy, która ma swoje źródło w Bogu, i do podjęcia odpowiedzialności za zbawienie swoje i innych. Niech lektura zaowocuje głębszym poznaniem Chrystusa oraz wyjściem na „Franciszkowe peryferie", aby tam dzielić się radością ze spotkania z Nim i głosić wszystkim Ewangelię, potwierdzając ją własnym świadectwem.

  Fragmenty wstępu arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego

  Arcybiskup Marek Jędraszewski urodził się 24 lipca 1949 w Poznaniu. Święcenia prezbiteratu otrzymał 24 maja 1973. Studiował m.in. na Papieskim Wydziale Teologicznym w Poznaniu, na Wydziale Filozofii Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie, jego prace naukowe otrzymały wyróżnienia. Habilitację uzyskał w 1991 r. na Wydziale Filozoficznym Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. W 2002 r. otrzymał tytuł naukowy profesora nauk teologicznych. W latach 1987-1996 był członkiem redakcji „Przewodnika Katolickiego", a od roku 1990 - jego redaktorem naczelnym. W 1996 r. objął stanowisko profesora wizytującego Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego w Rzymie. Jest autorem wielu książek i artykułów. W latach 1997-2012 był biskupem pomocniczym archidiecezji poznańskiej, a 11 lipca 2012 został mianowany arcybiskupem metropolitą łódzkim. 30 listopada 2013 papież Franciszek mianował go członkiem Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej. Od 2014 r. jest zastępcą przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. 8 grudnia 2016 papież Franciszek przeniósł go na urząd arcybiskupa metropolity krakowskiego.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-8043-230-7
  Okładkamiękka
  Liczba stron96
  Wymiary140 x 200 mm
  AutorAbp Marek Jędraszewski
  Rok wydania2017
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *