Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Kto się boi prawdy? Walka z cywilizacją chrześcijańską w Polsce

  Wydawnictwo: Fronda
  Kod katalogowy: 790001
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Polska chrześcijańska tożsamość i jej wrogowie. Obszerne studium współczesnej walki o Polskę, o jej przetrwanie jako wspólnoty ducha i o zachowanie niepowtarzalnego dziedzictwa naszego narodu - niszczonego przez demony współczesności.

  Książkę polecają: prof. Andrzej Nowak, prof. Zdzisław Krasnodębski, prof. Jadwiga Staniszkis, prof. Ryszard Legutko oraz prof. Andrzej Zybertowicz.

  Ta książka to brawurowa analiza przemian i prób destrukcji polskiego patriotyzmu.

  prof. Jadwiga Staniszkis

  Jest to książka o polskiej tożsamości i jej ścisłym związku z religią, z katolicyzmem, a także książka o współczesnej kulturze i współczesnym barbarzyństwie, ukazująca uniwersalny charakter polskiego sporu. To lektura, którą gorąco zalecam tym wszystkim, którzy chcą być świadomymi obywatelami i Polakami.

  prof. Zdzisław Krasnodębski

  Opowiedziana historia jest gorzka, lecz pod nią tkwi mocne pozytywne przesłanie, mówiące o potrzebie nieustannej troski obywatelskiej o wspólnotę narodową, o suwerenność państwową oraz o wartości duchowe, bez których nie przetrwalibyśmy jako wspólnota i których dzisiaj znowu wypada nam bronić.

  prof. Ryszard Legutko

  Otchłań cywilizacyjnego pęknięcia, który odsłania ta książka, nie może pozostawić jej czytelnika obojętnym. Autorka precyzyjnie pokazuje, jak to pękniecie jest od lat poszerzane żyletką rajfurów pokomunistycznej władzy, ale też jak wpisane jest głęboko w projekt liberalnej nowoczesności, jak dewastuje pojęcia rodziny, patriotyzmu, tradycji. Pisana na chłodno, ta książka brzmi jak „ostatni krzyk": krzyk przestrogi przed przepaścią, której żaden most już nie połączy.

  prof. Andrzej Nowak

  Poszukujecie namysłu, który podtrzymuje wartość? Namysłu, który tu-i-teraz każdego z nas osadza w wielkiej tradycji Cywilizacji Zachodu, który polskość chroni i zarazem szlifuje ją do konfrontacji z wyzwaniami współczesności to... nie wypuśćcie niniejszej książki ze swoich rąk, zanim jej nie przeczytacie.

  prof. Andrzej Zybertowicz

  Specyfikacja
  ISBN978-83-8079-000-1
  Okładkatwarda
  Liczba stron728
  Wymiary150 x 230 mm
  AutorBarbara Stanisławczyk
  Rok wydania2015
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu