Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Księgi Nowego Przymierza

  Wydawnictwo: Wydawnictwo M
  Kod katalogowy: 951196
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 49,90 zł
  24,90 zł
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Księgi Nowego Przymierza to przekład ksiąg biblijnych z języka greckiego. Na obecne wydanie składają się wszystkie przetłumaczone przez Romana Brandstaettera księgi Nowego Testamentu: Ewangelia św. Mateusza, Ewangelia św. Marka, Ewangelia św. Łukasza, Ewangelia św. Jana, Dzieje Apostolskie, trzy listy św. Jana oraz Apokalipsa. Każda z tych ksiąg została poprzedzona nowatorskim wstępem napisanym przez autora. Niestety śmierć przeszkodziła pisarzowi w przetłumaczeniu pozostałych listów Nowego Testamentu, w tym listów tak bliskiego mu św. Pawła. Tłumaczenia ksiąg zawarte w tym tomie Dzieł zebranych ukazywały się w latach 1978-1986.

  Spojrzenie Romana Brandstaettera na Biblię (Nowy Testament) przewyższa wielokrotnie myślenie egzegetów i „dobija się” w utrudzeniu wiary do niezbadanych planów Boga (...) Ten przekład jest niezwykle piękny a jednocześnie bardzo trudny. Jest na gruncie polskiej biblistyki całkowitym novum i zasługuje na pełne miano przekładu kulturotwórczego.

  Brandstaetter, autor Hymnu do Biblii, uważał Biblię za swój dom, który doskonale znał, „oddychał” na co dzień jego „klimatem”, dlatego napisał do ksiąg Nowego Testamentu oryginalne i nowatorskie wstępy, które głębokimi przemyśleniami przewyższają wprowadzenia egzegetów.

  ks. prof. Jan Kanty Pytel (fragment wstępu)

  Specyfikacja
  ISBN978-83-7595-119-6
  Liczba stron1018
  Okładkamiękka
  Wymiary140 x 200 mm
  AutorRoman Brandstaetter
  Rok wydania2009
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *