Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Księga godzin

  Kod katalogowy: 568247
  Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Księga godzin - ułożone w rytmie tradycyjnego horarium Brzasku, Dnia, Zmierzchu i Zmroku rozważania i poezje Thomasa Mertona, jednego z największych mistrzów duchowych XX wieku - zaprasza do medytacji i zachęca do odkrywania bogactwa chrześcijańskiego dziedzictwa. Psalmy, kantyki, hymny i litanie, wezwania i listy, błogosławieństwa i prośby – wszystko to składa się na oryginalny brewiarz, który zachwyci swą urodą i głębią każdego, kto pragnie uniknąć rutyny i pośpiechu zarówno w modlitwie, jak i w życiu.

  Za życia Merton wielokrotnie dawał wyraz przekonaniu, że lectio­divina, kontemplacja i wychwalanie Boga nie są zajęciami zarezerwowanymi dla mnichów. Kathleen P. Deignan CND w piękny i przejmujący sposób sformułowała na nowo jego przesłanie dla współczesnego chrześcijanina.

  Thomas Merton - ojciec Ludwik (31 I 1915 - 10 XII 1968) ­ amerykański pisarz, poeta, trapista, pustelnik, podróżnik, kontemplatyk, komentator życia społecznego, mistyk, działacz ekumeniczny... Ta lista pozornie sprzecznych określeń bynajmniej nie wyczerpuje charakterystyki jednego z najmniej typowych mnichów naszych czasów. Jedno nie ulega wątpliwości: jako autor kilkudziesięciu książek stał się przewodnikiem duchowym tysięcy ludzi, a jego twórczość i charyzmatyczne oddziaływanie przyczyniły się do wewnętrznej odnowy chrześcijan na całym świecie.

  Kathleen P. Deignan CND (ur. 1948) jest pedagogiem, teologiem (doktorat z teologii historycznej) i kompozytorką muzyki liturgicznej. Wykłada na Wydziale Studiów Religijnych w Iona College w New Rochelle, w stanie Nowy Jork, gdzie kieruje założonym przez siebie Iona Spirituality Institute.

  Zaangażowana w ruch pokojowy i dialog międzyreligijny, jest autorką wielu artykułów na temat klasycznej i współczesnej duchowości, szczególnie zaś spuścizny Thomasa Mertona.

  Pozycja aktualnie niedostępna w sprzedaży

  Specyfikacja
  Okładkatwarda
  Liczba stron268
  Wymiary145 x 215 mm
  AutorMerton Thomas
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu Zamknij
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *