Ksiądz Rafał, cz. 1. Dobra nowina

Wydawnictwo: Esprit
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 061040
29,90 zł
24,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Nowe wydanie bestsellerowej powieści!

W Gródku na przełomie lat 70. i 80. czas wydaje się stać w miejscu. Życie toczy się między pracą przy żniwach, odpustem i wieczorami przy piwie w miejscowym barze. Słowa z ambony mają o wiele większą moc niż dyrektywy naczelnika partii. Po śmierci starego proboszcza nastają jednak nowe porządki - parafię obejmuje młody, energiczny ksiądz Rafał Nowina.
Wyjątkowy kontakt ze zwierzętami, wielki talent muzyczny czy msza w intencji Elvisa Presleya sprawiają, że na biurku biskupa Jakuba pojawia się coraz więcej anonimowych donosów... Co z tego wyniknie?

Maciejowi Grabskiemu udaje się uwolnić to, co chyba w nas najlepsze i wyczekiwane z nadzieją przez ludzi, którzy nas otaczają. Wyczarował dla nas księdza Rafała, tak prawdziwego, że z życzliwością i pokornym uśmiechem obserwuję jego perypetie.

Michał Zioło OCSO,
trapista


Maciej Grabski (ur. 1968) - krakowianin, z zamiłowania i wykształcenia historyk sztuki, czasami tłumacz, a gdy jest namawiany wystarczająco mocno - również pisarz. Autor trzech powieści z cyklu Ksiądz Rafał. Wyznawca tezy, że nic nie usprawiedliwia bycia zgorzkniałym, oraz zasady, iż autor musi się męczyć tak długo, żeby czytelnik już nie musiał. Lubi muzykę.

Specyfikacja
ISBN 978-83-66061-04-0
Okładka miękka
Liczba stron 438
Wymiary 140 x 210 mm
Autor Maciej Grabski
Rok wydania 2018
Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: