Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Wiara, nadzieja, miłość. Biografia błogosławionego

Wydawnictwo: Edipresse
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 170963
59,90 zł
29,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

To jedyna pełna opowieść o życiu i śmierci, o kulcie i o cudach błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

Opowieść o kapłanie, który w czasach przemocy i beznadziei stał się sumieniem Kościoła i narodu. Kiedy inni się bali, on podczas mszy św. za ojczyznę w kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu upominał się o prawdę, wolność i solidarność w życiu społecznym. Moc, która w skromnym chłopaku z Białostocczyzny objawiła się w sierpniu 1980 roku, przyciągała wszystkich - od robotników po intelektualistów i artystów, ludzi różnych przekonań, także niewierzących.

Mordercom ks. Jerzego nie udało się Go uciszyć. Dziś kult błogosławionego ks. Popiełuszki rozwija się na całym świecie.

Autorzy książki opisują liczne cuda za sprawą błogosławionego, również medycznie niewytłumaczalne uzdrowienie w 2012 r. Francois Audelana z Francji, które prawdopodobnie będzie podstawą zbliżającej się kanonizacji ks. Jerzego. W książce zebrano wszystkie teorie na temat przyczyn porwania oraz czasu i miejsca zamordowania ks. Jerzego Popiełuszki.

Dr Ewa K. Czaczkowska - historyk, publicystka, kierownik Działu Nauki Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie, wykładowca UKSW. Autorka bestsellerowych książek, w tym Siostra Faustyna. Biografia świętej, Cuda świętej Faustyny, Kardynał Wyszyński. Biografia. Laureatka prestiżowych nagród, w tym trzech „Feniksów” za publikacje książkowe.

Tomasz Wiścicki - publicysta, redaktor, z wykształcenia prawnik i historyk. Autor m.in. wywiadu rzeki z o. Maciejem Ziębą Biel z dodatkiem czerni.

Specyfikacja
ISBN 978-83-811-7096-3
Okładka twarda
Liczba stron 560
Wymiary 160 x 240 mm
Autor Ewa K. Czaczkowska
Autor Tomasz Wiścicki
Rok wydania 2017