Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Ksiądz Jan Kaczkowski - trójpak

  Wydawnictwo: WAM
  Kod katalogowy: 712929
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Życie na pełnej petardzie
  Grunt pod nogami
  Dasz radę

  Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość

  Najbardziej lubiany polski ksiądz w rozmowie życia!

  Ceniony za swój autentyzm, odwagę i szczerość. Podziwiany zarówno przez katolików, jak i niewierzących. Sam o sobie mówi, że jest onkocelebrytą, czyli człowiekiem znanym z tego, że ma raka. Zanim się o tym dowiedział, wybudował hospicjum w Pucku.

  W szkole nie chodził na religię. Gdy już zyskał pewność co do swojego powołania - odrzucili go jezuici (Niech żałują!). Kłopoty ze wzrokiem prawie uniemożliwiły mu święcenia (- A pieniądze widzi?; - Widzi!; - To święcić!).

  W inspirującej rozmowie z Piotrem Żyłką ks. Jan zdradza źródła swojej niesamowitej energii i nieskończonych pokładów optymizmu. O swoim życiu i polskim Kościele mówi z odwagą i dystansem osoby, który nie ma już nic do stracenia.

  Wzruszające do łez świadectwo człowieka, który wie, że nie zostało mu wiele czasu.

  Grunt pod nogami

  W kolejnej, bardzo osobistej książce, ks. Jan dzieli się swoim świadectwem. Opowiada, jaka jest jego codzienna relacja z Bogiem. Przytacza fragmenty Ewangelii, które są dla niego najważniejsze. Ujawnia, co chce zdążyć przekazać ludziom, którzy przychodzą na jego msze, a jakie szczególne słowa zachowuje dla pacjentów swojego hospicjum.

  Dasz radę

  Ostatnia rozmowa z księdzem Janem Kaczkowskim.

  Był inspiracją dla milionów ludzi - wierzących i niewierzących. Każdy, kto go słuchał, czuł: on mnie rozumie. Ksiądz Jan nie oferował tanich rad ani łatwych pocieszeń. Swoim życiem mówił: nie odpuszczaj sobie, a dasz radę, wstaniesz.

  Do końca żył na pełnej petardzie. Ostatnie tygodnie spędził, odpowiadając na pytania o sprawy najtrudniejsze i najważniejsze. Wraz z Joanną Podsadecką zaprosił do rozmowy swoich Czytelników. Wasze pytania były bardzo osobiste, odważne, szczere aż do bólu. Ksiądz Jan każdego chciał wysłuchać, zrozumieć, każdemu dać coś z siebie. Odpowiadał w swoim stylu, błyskotliwie i z dozą ironii (nie chciał mówić jedynie o tym, co denerwuje go w księżach: Nie wystarczyłoby miejsca w książce).

  Ta książka to pożegnanie, ale nie ostatni rozdział. Następny napiszesz Ty.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-277-1292-9
  Okładkamiękka
  Liczba stron692
  Wymiary140 x 200 mm
  Autorks. Jan Kaczkowski
  Rok wydania2016
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu