Ksiądz Jan Kaczkowski - trójpak

Wydawnictwo: WAM
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 712929
69,90 zł
59,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Życie na pełnej petardzie
Grunt pod nogami
Dasz radę

Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość

Najbardziej lubiany polski ksiądz w rozmowie życia!

Ceniony za swój autentyzm, odwagę i szczerość. Podziwiany zarówno przez katolików, jak i niewierzących. Sam o sobie mówi, że jest onkocelebrytą, czyli człowiekiem znanym z tego, że ma raka. Zanim się o tym dowiedział, wybudował hospicjum w Pucku.

W szkole nie chodził na religię. Gdy już zyskał pewność co do swojego powołania - odrzucili go jezuici (Niech żałują!). Kłopoty ze wzrokiem prawie uniemożliwiły mu święcenia (- A pieniądze widzi?; - Widzi!; - To święcić!).

W inspirującej rozmowie z Piotrem Żyłką ks. Jan zdradza źródła swojej niesamowitej energii i nieskończonych pokładów optymizmu. O swoim życiu i polskim Kościele mówi z odwagą i dystansem osoby, który nie ma już nic do stracenia.

Wzruszające do łez świadectwo człowieka, który wie, że nie zostało mu wiele czasu.

Grunt pod nogami

W kolejnej, bardzo osobistej książce, ks. Jan dzieli się swoim świadectwem. Opowiada, jaka jest jego codzienna relacja z Bogiem. Przytacza fragmenty Ewangelii, które są dla niego najważniejsze. Ujawnia, co chce zdążyć przekazać ludziom, którzy przychodzą na jego msze, a jakie szczególne słowa zachowuje dla pacjentów swojego hospicjum.

Dasz radę

Ostatnia rozmowa z księdzem Janem Kaczkowskim.

Był inspiracją dla milionów ludzi - wierzących i niewierzących. Każdy, kto go słuchał, czuł: on mnie rozumie. Ksiądz Jan nie oferował tanich rad ani łatwych pocieszeń. Swoim życiem mówił: nie odpuszczaj sobie, a dasz radę, wstaniesz.

Do końca żył na pełnej petardzie. Ostatnie tygodnie spędził, odpowiadając na pytania o sprawy najtrudniejsze i najważniejsze. Wraz z Joanną Podsadecką zaprosił do rozmowy swoich Czytelników. Wasze pytania były bardzo osobiste, odważne, szczere aż do bólu. Ksiądz Jan każdego chciał wysłuchać, zrozumieć, każdemu dać coś z siebie. Odpowiadał w swoim stylu, błyskotliwie i z dozą ironii (nie chciał mówić jedynie o tym, co denerwuje go w księżach: Nie wystarczyłoby miejsca w książce).

Ta książka to pożegnanie, ale nie ostatni rozdział. Następny napiszesz Ty.

Specyfikacja
ISBN 978-83-277-1292-9
Okładka miękka
Liczba stron 692
Wymiary 140 x 200 mm
Autor ks. Jan Kaczkowski
Rok wydania 2016
Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: