Królowa Saby

Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 169898
39,90 zł
34,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Bilkis, Córa Księżyca.
Makeda, Kobieta Ognia.
Pełna życia, ale samotna. Niezależna, poszukująca mądrości. Aby zapewnić dalszy dobrobyt swojemu ludowi, dumna Bilkis, królowa ociekającej bogactwami Saby, jest gotowa wybrać się w wielomiesięczną podróż do nieznanego kraju Izraelitów i stawić czoła jego władcy, Salomonowi. W trakcie rozmów z królem pokazuje swój niezwykły talent polityczny. Ich polemiki to starcia dwóch światłych umysłów znacznie wyprzedzających swoją epokę. Dodatkowo pomiędzy Bilkis i Salomonem rodzi się wielkie uczucie…

Królowa Saby autorstwa Toski Lee to kawałek kunsztownej prozy, bogatej scenerii i skrupulatnie opracowanych detali historycznych. Królowa Saby przez całe tysiąclecia była postacią mało znaną, ale Tosca Lee przywraca ją do życia - okazuje się ona silną, zdolną i oszałamiająco atrakcyjną kobietą.

Allison Pataki

Tosco Lee bestsellerowa autorka „New York Timesa", wielokrotnie nagradzana za swoje powieści, ceniona za kunszt pisarski. Jej bohaterowie są wielowymiarowi, a historie dopracowane w najdrobniejszych szczegółach.

Specyfikacja
ISBN 978-83-7516-989-8
Okładka twarda
Liczba stron 368
Wymiary 160 x 240 mm
Autor Tosca Lee
Rok wydania 2016
Znaczniki produktu