Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Kościół na stepie. Zapiski z Kazachstanu

  Wydawnictwo: Rosikon Press
  Kod katalogowy: 981373
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 49,90 zł
  34,90 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 34,90 zł
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  W drugiej połowie sierpnia 2015 roku odbyła się pielgrzymka do Kazachstanu zorganizowana przez Biuro Pielgrzymkowe Księży Marianów.
  Zarządzone przez Stalina deportacje, trwające ponad dwie dekady, od początku lat trzydziestych do połowy lat pięćdziesiątych XX wieku, spowodowały ogromny napływ ludności do tego kraju, wśród której znaczny odsetek stanowili katolicy, głównie Polacy. Wygnańcy doczekali się kapłanów, którzy - wbrew groźbom i karom - spieszyli z opieką duszpasterską.

  Podróżując po Kazachstanie, natrafiliśmy na liczne ślady tamtych przeżyć, znaczone grobami na stepie, a przede wszystkim kaplicami i kościołami, które wyrosły w ostatnich dziesięcioleciach.

  Wszędzie spotykaliśmy potomków Polaków deportowanych kilkadziesiąt lat temu. Jedni marzą czy myślą o powrocie do Ojczyzny, dla innych Ojczyzną stał się Kazachstan, gdzie założyli rodziny. Jedni i drudzy przyjmują przybyszów z Polski, zwłaszcza pielgrzymów, z ciekawością, życzliwością i staropolską gościnnością.

  Książka ukazuje się w kontekście przygotowań do beatyfikacji ks. Władysława Bukowińskiego, czczonego jako Apostoł Kazachstanu, zaplanowanej na 11 września 2016 roku w Karagandzie.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-62981-37-3
  Okładkamiękka
  Liczba stron240
  Wymiary160 x 210 mm
  Autorks. prof. Waldemar Chrostowski
  Rok wydania2016
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *