Kocham Polskę. T. 1-4. Pakiet 4 książek

Wydawnictwo: Edipresse
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 150659
19,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Nasza wspaniała Ojczyzna

Elementarz dla najmłodszych, zawierający najciekawsze informacje o naszym kraju. Dowiemy się, jakie były stolice naszej Ojczyzny i kto nią rządził. Obejrzymy szlacheckie stroje, poznamy najpiękniejsze pieśni patriotyczne i spotkamy bohaterów, którzy do dzisiaj rozsławiają Polskę po całym świecie. I poznamy szczegóły dotyczące naszych symboli narodowych.

Wymiary 17 x 24 cm, s. 32, oprawa twarda.

Powstanie Warszawskie

Kolorowa książka dla dzieci ukazuje heroizm i powstańców, którzy stanęli do walki w obliczu przeważających sił wroga. Znajdziemy tu również odpowiedzi na wiele pytań związanych z Powstaniem Warszawskiem, m.in.: O której była godzina „W"? Jaką rolę w powstaniu pełniła modelka, która pozowała do przedwojennej rzeźby warszawskiej Syrenki? Co to była „zupa plujka"?

Wymiary 17 x 24 cm, s. 32, oprawa twarda.

Cud nad Wisłą

Autorzy opowiadają dzieciom historię Bitwy Warszawskiej z 1920 roku - uznawanej przez historyków za jedną z najbardziej przełomowych w dziejach świata. Wyjaśniają również wiele spraw związanych z Bitwą Warszawską: Ilu ochotników broniło Warszawy? Gdzie leżą polskie Termopile? Kim był bohaterski ksiądz Ignacy Skorupka?

Wymiary 17 x 24 cm, s. 32, oprawa twarda.

Bohaterowie II wojny światowej

Rzecz o polskich bohaterach II wojny światowej. Młodzi czytelnicy znajdą tu historię majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala", który zorganizował oddział partyzantów i skutecznie walczył z hitlerowcami. Poznamy też superszpiega Krystynę Skarbek, pracującą w tajnych służbach Jej Królewskiej Mości oraz innych bohaterów, którzy dzielnie walczyli z okupantem.

Wymiary 17 x 24 cm, s. 32, oprawa twarda.

Specyfikacja
Okładka twarda
Liczba stron 32
Wymiary 170 x 240 mm
Autor Jarosław Szarek
Autor Joanna Wieliczka-Szarkowa
Znaczniki produktu