Klub Książki Katolickiej Prodoks - drugi numer katalogu już dostępny!

czwartek, 5 września 2019

Szanowni Państwo!

Mamy przyjemność przedstawić drugi numer katalogu Klub Książki Katolickiej Prodoks, w którym zamieściliśmy wiele nowych, wartościowych propozycji, nie tylko książkowych.

Gorąco polecamy Wielką księgę proroctw, w której opisano losy ludzkości i świata w objawieniach wielkich mistyków. Godne uwagi są nowe tytuły poświęcone postaciom świętych archaniołów oraz modlitwie różańcowej: Różaniec z dopowiedzeniami oraz Broń. Jak skuć bramy piekła Różańcem Świętym.

Na 80. Rocznicę wybuchu II wojny światowej oferujemy 3 nowe książki Joanny Wieliczki-Szarkowej: Polski Wrzesień 1939, Arnhem '44 oraz Polscy męczennicy II wojny światowej.

Dla osób wybierających imię na chrzest lub bierzmowanie polecamy praktyczny poradnik Wybieramy imię patrona.

Na początek roku szkolnego do naszej oferty dołączyliśmy katalogowy dodatek „Witaj, szkoło!” z bogatą ofertą lektur i pomocy edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

W dodatku „Dla dzieci” tradycyjnie znajdą Państwo ofertę dla młodszych i starszych czytelników.

Do zamówień z tego wydania katalogu Klubu Książki Katolickiej Prodoks dołączamy do trzech upominków.

Pierwszy z nich - egzemplarz czasopisma „Dobre Nowiny” - znajdzie się w każdym zamówieniu.

„Dobre Nowiny” to miesięcznik rozdawany bezpłatnie na ulicach i w parafiach. Jego nakład to 200 000 egzemplarzy. Wiemy, że dla wielu ludzi „Dobre Nowiny” to jedyna lektura religijnych treści, dlatego gazeta ta jest tak ważna. Nie epatuje ona wielką teologią, ale opisuje świat wiary w przystępny, ciekawy, prosty sposób. Dużą rolę odgrywają świadectwa i ilustracje.

„Dobre Nowiny” utrzymują się z datków darczyńców. To dzięki zaangażowanym Czytelnikom co miesiąc wydawany jest kolejny numer. Klub Książki Katolickiej Prodoks wspiera i mocno kibicuje temu dziełu. Liczymy, że nasi Czytelnicy polubią „Dobre Nowiny” i poprzez swoje wsparcie także przyłączą się do tego wielkiego projektu ewangelizacyjnego, jakim są „Dobre Nowiny”.

Drugim prezentem, który otrzymają klienci dokonujący zakupu na kwotę co najmniej 100 zł, jest książka Bóg w Hollywood.

Opis książki: To nie jest książka o kinie stricte religijnym. Zestawienie opisanych w niej osób i filmów dla tych, którzy spodziewali się znaleźć tu Ben Hura i Pasję, może być zaskakujące, a nawet kontrowersyjne. Spotkamy wielkie gwiazdy kina, które dostrzegły inny, najgłębszy wymiar życia i nie bały się wyznać swojej wiary: Denzela Washingtona, Marka Wahlberga, Whitney Houston, Steve'a McQuinna, Stephena Baldwina, Martina Sheena, Samuela L. Jacksona, Andy'ego Garcię, DMX-a. Spotkamy tu także twórców, którzy zmagali się ze swoją wiarą, potrafiąc dać temu wyraz w niezwykły i niepowtarzalny sposób na srebrnym ekranie: Alfreda Hitchcocka, Andy'ego Warhola, Martina Scorsese, Abla Ferrarę, Terrence’a Malicka, Toma Shadyaca, Kevina Smitha. Poznamy hollywoodzki obraz walki z demonicznym złem, obraz katolickiego kapłana, a także pastora walczącego z karabinem maszynowym w dłoni o życie sudańskich dzieci. Zobaczymy, jak Hollywood mierzy się z czarnymi mitami Opus Dei i papieża Piusa XII...

Wydawnictwo AA, 140x200 mm, s. 304, oprawa miękka, zdjęcia czarno-białe.

Kolejnym, prezentem, dołączanym do zakupów od 150 zł jest film DVD „Droga życia”.

Opis filmu: Martin Sheen, Emilio Estevez oraz Deborah Kara Unger we wzruszającej i zabawnej opowieści o tym, że droga życiowa jest zbyt skomplikowana, żeby maszerować nią samemu. Tom (Martin Sheen) to amerykański lekarz, który nie może się pogodzić z tragiczną śmiercią syna. Daniel (Emilio Estevez) zginął w Pirenejach, pokonując Camino de Santiago, zwaną też Szlakiem Świętego Jakuba. Tom jedzie do Europy po szczątki syna. Na miejscu postanawia jednak przejść cały szlak, od początku do końca, aby uczcić pamięć Daniela. To spore wyzwanie: droga jest bardzo długa, a Tom nie ma żadnego doświadczenia trekkingowego. Okazuje się jednak, że nie będzie mierzył się z tym wyzwaniem sam. Dołącza do niego Holender Joost, później Kanadyjka Sarah i irlandzki pisarz Jack. Każde z tej pozornie niedopasowanej, przypadkowej gromadki jest na życiowym zakręcie, każde poszukuje motywacji do mierzenia się z niespodziankami, jakie niesie przewrotny los...

Film na płycie DVD, w reżyserii Emilio Esteveza, czas trwania: 115 min., polski lektor, polskie napisy.

Najnowsze katalogi można pobrać w wersji elektronicznej na tej stronie: Pobierz katalog KKK Prodoks >>

Zapraszamy do zakupów i życzymy miłego wakacyjnego wypoczynku.