Bestseller! -20%

Jezus z Nazarethu, tom 1-4

Roman Brandstaetter
Wydawnictwo M
Special Price 79,00 zł   Normalna cena 99,00 zł Oszczędzasz 20 zł
Najniższa cena z 30 dni: 79,00 zł
Dostępność: W magazynie
Więcej informacji
ISBN 978-83-7864-236-7
Numer katalogowy 642367
Wymiary 170 x 240 mm
Okładka twarda, obwoluta
Ilość stron 752+816
Rok wydania 2013

Jezus z Nazaretu - czterotomowe arcydzieło Romana Brandstaettera (wydane w dwóch woliminach) zachwyca bogactwem wiedzy biblijnej oraz doskonałą znajomością żydowskich realiów w Palestynie za czasów Chrystusa. Wyjątkowy literacki portret Jezusa, subtelnie wprowadzający czytelnika w tajemnicę Boga-Człowieka. Pisarz zawarł w powieści wielki kunszt literacki, głębię religijnych przeżyć oraz żywą wiarę w Jezusa.

Tom pierwszy, Czas milczenia, opowiada o zdarzeniach, które miały miejsce od zapowiedzi narodzenia Jana Chrzciciela do pobytu Jezusa na pustyni.

Tom drugi, Czas wody żywej, to zapis dalszych wydarzeń aż do śmierci Jana Chrzciciela. Autor przedstawia tu pierwsze miesiące publicznego nauczania Jezusa i pierwsze zatargi z faryzeuszami.

W tomie trzecim, Czas chleba i światła, autor przedstawia zdarzenia pomiędzy ścięciem św. Jana Chrzciciela a ostatnim tygodniem życia Jezusa.

Dzieło kończy Pełnia czasu. Opowieść oparta jest na ewangelicznej relacji Jana. Opisuje wydarzenia Wielkiego Tygodnia, poranek Zmartwychwstania i Wniebowstąpienie.

Inni klienci kupili również