Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Ikona Trójca Święta

  Wydawnictwo: San Gabriele
  Kod katalogowy: 056197
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Ikona Trójca Święta. Autor: Andriej Rublow (1425 r.)

  Domowa kolekcja najpiękniejszych ikon.

  Wyjątkowa okazja, by w Państwa domu znalazła się kolekcja znakomicie wykonanych reprodukcji sześciu wspaniałych ikon. W kolejnych numerach katalogu prezentować będziemy jedną ikonę z kolekcji.

  Ikonopisarstwo to bardzo stara sztuka sięgająca czasów Chrystusa, jak głosi legenda, trzej królowie namalowali ikonę Najświętszej Dziewicy i od nich miał się zacząć zwyczaj malowania, a właściwie pisania ikon. Oryginalność ikon nie zawiera się jedynie w artystycznym wyrazie. Według tradycji ikona jest miejscem, gdzie Bóg jest obecny i dostępny, jest okazją, by „dotknąć poły jego płaszcza”. Dlatego ikona nie służy tylko dekoracji wnętrz, lecz odnosi nas do spraw najważniejszych - do Boga, do historii zbawienia - byśmy nie tylko zachwycili się pięknem, ale także zgłębiali treści, odnosząc je do własnego życia. Dlatego do każdej ikony z kolekcji dołączymy broszurę, która przedstawi jej historię, wyjaśni szczegółowo symbolikę i pozwoli poprzez kontemplację dzieła zbliżać się do Boga.

  Jedno z najwspanialszych dzieł, jakie powstały w historii nie tylko sztuki ikonopisarskiej, ale i w historii malarstwa, to powstała w XV w. ikona „Trójca święta” rosyjskiego mnicha Andrieja Rublowa.

  Osią kompozycji jest krzyż, choć niewidzialny, to jednak łatwy do rozpoznania. Aureola środkowego Anioła, kielich oraz symbol ziemi tworzą jeden pion, który przecina się z osią horyzontalną łączącą aureole pozostałych Aniołów, w wyniku czego powstaje krzyż.

  Rublow przedstawił Trzy Osoby Boskie jako Anioły doskonale równe sobie, a jednak posiadające cechy wskazujące na odrębność - mimo tak wielkiego podobieństwa nic w nich się nic powtarza.

  Cztery strony prostokąta z przodu ołtarza, symbolizującego świat, można także odnieść do czterech Ewangelii, czyli Słowa, którego owocem jest kielich ofiarny. Każda z Osób Boskich wskazuje swój symbol.

  Reprodukcja wykonana na drewnie. Wymiary to: 17x21 cm, grubość 1,5 cm. Boki złocone, zawieszka, każda ikona owinięta materiałem ze złotej satyny. Wraz z ikoną otrzymają Państwo broszurę, która przedstawi historię ikony, wyjaśni szczegółowo symbolikę i pozwoli poprzez kontemplację dzieła zbliżyć się do Boga.

  Specyfikacja
  Wymiary170 x 210 mm
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *