Historia chrześcijaństwa, t. 1-6

Wydawnictwo: Wektory
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 562314
607,00 zł
499,00 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Warren H. Carroll – wybitny amerykański historyk, założyciel i rektor Christendom College, profesor tej uczelni. Autor znakomitych książek historycznych pisanych z perspektywy chrześcijańskiej (m.in. Narodziny i upadek rewolucji komunistycznej, Ostatnia krucjata, Gilotyna i krzyż). Monumentalna Historia chrześcijaństwa to jego najsłynniejsze dzieło, w którym głęboka wiedza historyczna i duże walory literackie składają się na pasjonującą lekturę, która wśród podobnych pracowań nie ma sobie równych!

Tom pierwszy, Narodziny chrześcijaństwa: od stworzenia świata do czasów Konstantyna Wielkiego (sylwetki patriarchów i proroków, powstanie i upadek antycznych mocarstw, zmienne losy władców i wojowników, zwycięzców i przegranych), s. 591.

Tom drugi, Budowanie chrześcijaństwa: od Konstantyna Wielkiego po pierwsze krucjaty (czas budowania chrześcijańskiego świata oraz towarzyszące mu trudności: spory teologiczne, herezje, upadek Rzymu, najazdy barbarzyńców ze wschodu i północy, ekspansja islamu), s. 625.

Tom trzeci, Złota epoka chrześcijaństwa: dzieje chrześcijaństwa zachodniego w późnym średniowieczu (epoka potęgi papiestwa i Kościoła oraz czasy jego kryzysu), s. 782.

Tom czwarty, Podział chrześcijaństwa: Kościół w czasie reformacji (zalew protestantyzmu, opisy bitew i intryg politycznych, a także kontrreformacja oraz ewangelizacja obu Ameryk i Azji), s. 860.

Tom piąty, Rewolta przeciw chrześcijaństwu: Kościół w epoce oświecenia (likwidacja zakonu jezuitów, eksterminacja francuskich katolików podczas rewolucji, wzlot i upadek skonfliktowanego z Kościołem Napoleona Bonaparte), s. 495.

Tom szósty, Kryzys chrześcijaństwa (ukazał się już po śmierci autora, zredagowany z jego notatek przez żonę Anne W. Carroll): panorama dziejów XIX i XX wieku (zbrodnie wrogich chrześcijaństwu ideologii: komunizmu i narodowego socjalizmu, przebieg i dokonania dwóch soborów watykańskich, sylwetki wielkich papieży XX wieku), s. 893.

Gorąco polecamy!

Specyfikacja
Okładka twarda
Liczba stron 591+625+782+860+495+893
Wymiary 170 x 240 mm
Autor Warren H. Carroll
Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: