Grób rybaka. Śledztwo w sprawie największej tajemnicy watykańskich podziemi

Wydawnictwo: Fronda
Dostępność: W magazynie
Kod katalogowy: 794603
49,90 zł
44,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Najbardziej dramatyczna, pełna zwrotów, zagadek i tajemnic historia ostatnich lat!

Mogłoby się wydawać, że Bazylika Świętego Piotra od zawsze zajmowała miejsce na mapie Rzymu. Tymczasem dwa tysiące lat temu na Wzgórzu Watykańskim rozciągały się gaje, parki, pastwiska i nieużytki. Na tym właśnie terenie zginął śmiercią męczeńską wraz z innymi wyznawcami Chrystusa Apostoł Kefas. Najprawdopodobniej został pochowany w zwykłej jamie wygrzebanej w ziemi.

Trzy wieki później nad jego grobem wspaniałą bazylikę wzniósł cesarz Konstantyn. Chociaż czas zatarł pamięć o dokładnym miejscu pochówku wielkiego apostoła to domniemaną mogiłę ze szczątkami Piotra przez wieki otaczała nabożna cześć milionów pielgrzymów. Papież Pius XII w 1939 wbrew stanowisku swoich poprzedników postanowił zweryfikować dane dyktowane przez tradycję pątniczą i dokładnie zbadać watykańskie podziemia. Po dziesięciu latach prac wykopaliskowych i badawczych ogłosił światu, że odnaleziono prawdziwe miejsce pochówku Rybaka znad Jeziora Galilejskiego.

  • Czy papież miał rację?
  • Skąd czerpał niewzruszoną pewność?
  • Co stało się z kośćmi Piotra?
  • Dlaczego w ciągu ostatnich siedemdziesięciu lat tak mało mówi się o tym wielkim odkryciu?
  • Komu mogło na tym zależeć?

Paweł Lisicki (ur. 1966) - publicysta, pisarz, redaktor naczelny i współwydawca tygodnika „Do Rzeczy”. W latach 2006 - 2011 redaktor naczelny dziennika „Rzeczpospolita”, założyciel i pierwszy redaktor naczelny tygodnika „Uważam Rze”. W 1998 roku otrzymał Nagrodę im. Andrzeja Kijowskiego za książkę „Doskonałość i nędza”. Autor dramatów „Jazon” (2000) i „Próba" (2005), powieści „Przerwa w pracy” (2009) oraz wstępów krytycznoliterackich do „Boskiej Komedii” Dantego i pism Savonaroli. W latach 2013-14 wydał trylogię poświęconą początkom chrześcijaństwa „Kto zabił Jezusa?” „Tajemnica Marii Magdaleny”, „Czy Jezus jest Bogiem?” W latach 2015-18 ukazały się „Dżihad i samozagłada Zachodu”, „Krew na naszych rękach?”, „Poza polityczną poprawnością” i „Luter” a także „Epoka Antychrysta” i „Chrystus jest zawsze nowoczesny”. Stały uczestnik radiowych i telewizyjnych programów publicystycznych m.in. „Loży Prasowej” czy „Minęła dwudziesta”.

Specyfikacja
ISBN 978-8380794-60-3
Okładka miękka
Liczba stron 430
Wymiary 150 x 230 mm
Autor Paweł Lisicki
Rok wydania 2019
Znaczniki produktu