Garota. Jak zabiłem Piotra Jaroszewicza

Dostępność: W magazynie
Kod katalogowy: 865863
24,00 zł
19,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

1 września 1992 roku Polskę obiegła wstrząsająca wiadomość - Piotr Jaroszewicz, premier PRL-u, został zamordowany we własnej willi. Zbrodnia ta była tym bardziej zaskakująca, że dokonano jej już w demokratyzującej się Polsce. Sprawca nie został zidentyfikowany, a sprawa z czasem ucichła.
Wiele lat później Henryk Skwarczyński, mieszkający w USA pisarz, będąc w Arizonie, otrzymuje propozycję spotkania człowieka, który twierdził, że zabił Piotra i Alicję Jaroszewiczów. Informacje przedstawione przez rozmówcę zmuszają sceptycznie nastawionego pisarza do zrewidowania swoich poglądów. Nasuwają się bowiem pytania:
Kto zabił Piotra Jaroszewicza?
Jaką rolę odegrał w tym Wojciech Jaruzelski?
Czym lub kim były matrioszki?
Jak w rzeczywistości przebiegła Polska transformacja ustrojowa?

Zabiłem Piotra Jaroszewicza to historia spotkania z domniemanym zabójcę napisana w konwencji politycznego thrillera. Jest to lektura ważna i szokująca. To zapis rozmowy przedstawicieli różnych światów. Henryk Skwarczyński to uchodźca polityczny, korespondent Radia Wolna Europa i Głosu Ameryki, który aktywnie uczestniczył w obaleniu komunizmu. N.N. to agent SB, który utrwalał system komunistyczny. To rozmowa ludzi, którzy znajdowali się po dwóch stronach barykady, a teraz - paradoksalnie - odkrywają wspólną prawdę. Prawda ta jest niewygodna dla wielu prominentów w kraju, dlatego nie jest ujawniana. Nie znajdziemy jej też w szkolnych podręcznikach. Dlatego tę książkę trzeba przeczytać!

Hanna Mierzejewska, posłanka IV kadencji Sejmu z ramienia PiS-u

Henryk Skwarczyński ur. w 1952 w Felicjanowie. Pisarz od lat mieszka w USA. W Polsce ukazała się m.in. jego Uczta Głupców i rodzaj autobiografii pod ironicznym tytułem Szlachcic z Koluszek w Ameryce. Autor mieszka z żoną, poetką Egle Juodvalke, na przedmieściach Chicago w La Grange.

Specyfikacja
ISBN 978-83-63865-86-3
Okładka miękka
Liczba stron 120
Wymiary 140 x 200 mm
Autor Henryk Skwarczyński
Rok wydania 2018
Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:

Galeria szeptów

29,90 zł 9,90 zł

Spisek przeciwko Całunowi

39,90 zł 19,90 zł

Ekspansja Kremla

39,00 zł 17,00 zł

Najtajniejsza broń wywiadu

34,90 zł 13,96 zł

Niezwykły żołnierz

39,00 zł 17,00 zł