Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Fatalne jaja

  Wydawnictwo: Fronda
  Kod katalogowy: 177789
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Kiedy eksperyment naukowy wymyka się spod kontroli tylko cud może uratować ludzkość.

  Przez całe lata króciutkie, a znakomite dzieło Bułhakowa odczytywano w kluczu groteski i gorzkiej satyry na rzeczywistość pierwszych pięciolatek władzy realnego komunizmu.

  A przecież Fatalne jaja to również dramatyczne ostrzeżenie przed ludzką ingerencją w inżynierię przyrody i ciekawa, rozbudowana wizja futurystyczna.
  Wspaniały wynalazek człowieka - czerwony promień, który wbrew intencjom twórców przemienia żywe organizmy w mordercze potwory rządzone krwiożerczym instynktem i nauka oskrobana z moralności to wybuchowa mieszanka, która poprowadzi czytelnika do granic samozagłady cywilizacji i znad krawędzi apokalipsy do... nieoczekiwanego zakończenia.

  Do tej pory nie wiadomo, dlaczego sowiecka cenzura przepuściła tę książkę, a jej autor nie skończył z kulą w głowie w bezimiennym grobie. Stalin nie miewał słabości, ale wobec Bułhakowa wykazywał się opiekuńczą cierpliwością. Za wstawiennictwem Wielkiego Językoznawcy na afisze teatralne powróciła sztuka Dni Turbinów, a także z polecenia Stalina Bułhakow znalazł bezpieczną posadę jako asystent reżysera w moskiewskim Teatrze Artystycznym.

  Jeśli wmawiasz sobie, że opłakane w skutkach eksperymenty naukowe mogły zdarzać się tylko w komunizmie, nie sięgaj po tę książkę.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-66177-78-9
  Okładkamiękka
  Liczba stron208
  Wymiary150 x 220 mm
  AutorMichał Bułhakow
  Rok wydania2020
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu