Eucharystia pierwszych chrześcijan

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 957389
42,00 zł
19,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Tom pism wczesnochrześcijańskich Eucharystia pierwszych chrześcijan (I/II-V w.) składa się z dwóch części. W pierwszej znajdują się najważniejsze teksty Starego Testamentu, w których Ojcowie widzieli wyjaśnienie tajemnicy Eucharystii wraz z ich komentarzami. Druga część poświęcona jest liturgii, która stanowiła centrum życia młodego Kościoła. Czytelnik znajdzie tu pisma dotyczące teologii Eucharystii, a także teksty liturgii eucharystycznej i opisy Mszy świętej. Dla dobrego zrozumienia zebranych tu tekstów polecamy zapoznanie się z dwoma wstępami: liturgicznym i archeologicznym.

Autorzy wyboru podjęli się także trudu skomentowania współczesnej Mszy św. słowami Ojców. Ostatni rozdział pokazuje jak kształtowała się pobożność eucharystyczna i jakie formy przybierała.

Każdy z tych tekstów jest zupełnie różny, jak różni byli ich autorzy, ale mówią one o jednej i tej samej Eucharystii, którą ukazują z różnych punktów widzenia. Jest to zachęta, byśmy i my znaleźli „swoją” Eucharystię, tym bardziej że kryterium doboru tekstów stanowiła ich aktualność i czytelność.

Specyfikacja
ISBN 978-83-7595-738-9
Okładka miękka
Liczba stron 350
Wymiary 140 x 200 mm
Rok wydania 2019
Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: