Dzwon to głos Boga

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 433663
149,00 zł
99,00 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Dzwony towarzyszyły człowiekowi od tysiącleci. Na przestrzeni wieków pełniły różne funkcje, z których najważniejsze były zawsze dwie: religijna (zwoływanie wiernych na modlitwy) i sygnalizacyjna (mająca na celu zwrócenie uwagi na różne wydarzenia, często dramatyczne, czy wręcz tragiczne, jak nadchodzenie kataklizmu, czy czyjaś śmierć). Istotę tej symboliki dobrze określa inskrypcja na jednym z dzwonów: „Żywych zwołuję, umarłych opłakuję, nawałnice rozpędzam”.

Myśląc o dzwonach, często koncentrujemy się na ich głosie — niejednokrotnie pięknym, głębokim, poruszającym i słyszalnym z odległości wielu kilometrów (wielu współczesnych, niestety, to irytuje). Nie zapominajmy jednak, że umieszczone na dzwonach inskrypcje to często poezja wysokiej próby, czy wręcz „pisana księga naszych dziejów”.

Dzwony to również często arcydzieła sztuki ludwisarskiej, a ich „ubranie” to niejednokrotnie prawdziwe dzieła sztuki.

Można się o tym przekonać, oglądając zawarte w niniejszym albumie fotografie dzwonów z całego świata.

Dzwon to jednak znacznie więcej: to szczególne misterium, głos Boga, instrument otoczony aurą niezwykłości i tajemniczości.

Dzisiejszy, zlaicyzowany świat coraz bardziej zatraca rozumienie głosu dzwonu. Tym albumem chcemy Państwu pomóc nie tylko patrzeć na dzwony i ich słuchać, ale także usłyszeć...


Duży rozmiar: 330 x 250 mm

Specyfikacja
ISBN 978-83-804-3366-3
Okładka twarda
Liczba stron 304
Wymiary 330 x 250 mm
Autor Jaromir Kwiatkowski
Autor Beata Romanowicz
Rok wydania 2018