Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Dziewczyny z Gross-Rosen

  Wydawnictwo: Znak
  Kod katalogowy: 079667
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 44,99 zł
  39,90 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 39,90 zł
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Sześć życiorysów. Jeden los. Piekło Gross-Rosen.

  Ruth, Felice, Fela, Gerda, Aliza, Halina - sześć młodych dziewczyn, które połączył jeden los. Wszystkie miały swoje marzenia, plany, ambicje... lecz trafiły tam, gdzie granica między człowieczeństwem a bestialstwem była bardzo cienka. Każda z nich przetrwała piekło Gross-Rosen. Każda z nich została bezdusznie pognana w Marszu Śmierci. Niestety - nie każda z nich przeżyła pochód w środku zimy. Co sprawiło, że niektórym kobietom dane było rozpocząć inne, szczęśliwe życie, podczas gdy pozostałym odebrano szansę na nowy początek?

  Naziści skrupulatnie zacierali ślady po własnych zbrodniach. Niszczyli obozy koncentracyjne, palili dokumenty, zakopywali więźniarki w masowych grobach gdzieś na odludziu. Dlatego przeszłość dziewczyn z Gross-Rosen pokryta jest kurzem zapomnienia. Agnieszka Dobkiewicz - bazując na nielicznych źródłach zachowanych do naszych czasów - stara się jednak odkryć bolesną prawdę o życiu Ruth, Felice, Feli, Gerdy, Alizy eraz Haliny.

  Nowa książka Agnieszki Dobkiewicz to bardzo osobiste spojrzenie na wojenne piekło innych kobiet. Dziewczyny z Gross-Rosen stanowią niezwykle ważną i znakomicie udokumentowaną publikację. Przygnębiającą, ale potrzebną. Smutną, a jednocześnie piękną.

  Joanna Lamparska

  Z zaledwie sześciu nici opowieści Agnieszka Dobkiewicz utkała kobierzec, przy którym biedną nawet arrasy wawelskie. To historie kobiet, które trafiły na samo dno człowieczeństwa, i albo tam zostały, albo jak Ruth czy Halina żarliwie żyły dalej mimo straszliwego piętna. Wstrząsające!

  Michał Wójcik

  Specyfikacja
  ISBN978-83-240-7966-7
  Okładkamiękka
  Liczba stron398
  Wymiary140 x 210 mm
  AutorAgnieszka Dobkiewicz
  Rok wydania2021
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu