Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Dziewczyny sprawiedliwe. Polski, które ratowały Żydów. Prawdziwe historie

  Wydawnictwo: Znak
  Kod katalogowy: 057665
  Dostępność: W magazynie
  Stara cena: 46,90 zł
  18,76 zł
  i h
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  „Kto ratuje jedno życie - ratuje cały świat"

  „Ja chcę żyć" słyszy Łucja od swojej najlepszej przyjaciółki Beli. Narażając własne życie, wyprowadza dziewczynę z getta.

  Trójka żydowskich uciekinierów przemierza Generalne Gubernatorstwo w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Ich przewodnikiem jest mała Wanda.

  W domu Ireny pod nosem gestapowców ukrywa się na stryszku trzyosobowa żydowska rodzina. Przez osiem miesięcy Żydzi kulę się w mikroskopijnym pomieszczeniu.

  Nie musiały się wychylać. Mogły dość spokojnie przeżyć wojnę w rodzinnych domach. Nie mogły jednak patrzeć na to, jak niemieccy okupanci traktują Żydów - polują na nich, zamykają w gettach, wysyłają do obozów koncentracyjnych na pewną śmierć. Prześladują ich znajomych, sąsiadów, przyjaciół. Niewinnych ludzi, którzy według nazistowskiej ideologii stracili prawo do egzystencji.
  Nie pozostały obojętne na cierpienie bliźnich. Podjęły walkę z Hitlerem uzbrojone w silną wolę i determinację. Nie zawahały się pomóc, mimo że ryzykowały życiem swoim i swoich najbliższych. Zwyciężyły. Zdały egzamin z człowieczeństwa. Dziewczyny, które zrobiły to, co uznały za słuszne.

  Anna Herbich (rocznik 1986) - dziennikarka, autorka Dziewczyn z Powstania, Dziewczyn z Syberii, Dziewczyn z Solidarności i Dziewczyn z Wołynia. Jest członkiem zarządu fundacji Rodacy '37.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-240-5766-5
  Okładkatwarda
  Liczba stron352
  Wymiary160 x 230 mm
  AutorAnna Herbich
  Rok wydania2019
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu Zamknij
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu