Dziedzictwo wiary. Katedry w Polsce

Wydawnictwo: Dragon
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 873075
149,00 zł
49,00 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Wydanie jubileuszowe w 1050 rocznicę chrztu Polski

Gorąco polecamy Państwu starannie wydany album poświęcony katedrom w Polsce, które są widocznym świadectwem wiary, materialnym hołdem składanym Stwórcy. W znakomicie ilustrowanym dziele przedstawiono 58 świątyń katedralnych. Zaprezentowano je w trzech obszernych rozdziałach według porządku hierarchicznego (czyli kolejno: archikatedry, katedry i konkatedry). W ramach każdej prezentacji zamieszczono: krótkie kalendarium historyczne, opis dziejów diecezji, a także sylwetki świętych i błogosławionych związanych z daną świątynią lub diecezją oraz osób, które wywarty znaczący wpływ na powstanie lub wygląd omawianej świątyni.

W komentarzu i na fotografiach przedstawiono również dzieła sztuki i detale architektoniczne znajdujące się w poszczególnych katedrach (np. obrazy, rzeźby, elementy ołtarzy, sklepień i naw). Każda z katedr została przedstawiona na fotografii. Wielkie wrażenie robią zwłaszcza wielkoformatowe zdjęcia katedr, wykonane z lotu ptaka.

W końcowej części dzieła zamieszczono ponadto: alfabetyczny spis opisanych katedr, słowniczki trudniejszych terminów kościelnych i architektonicznych, indeksy miejscowości i osób oraz bibliografię.

Album przedmową opatrzył ks. bp Wiesław Mering.

Wszystkie świątynie katedralne w aktualnych granicach naszego kraju!

Specyfikacja
ISBN 978-83-7887-307-5
Okładka twarda
Liczba stron 448
Wymiary 240 x 330 mm
Rok wydania 2016
Znaczniki produktu