Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Drzewa, krzewy i inne rośliny wokół nas

  Wydawnictwo: Dragon
  Kod katalogowy: 876175
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Drzewa i krzewy należą do grupy roślin wieloletnich o zdrewniałych pędach. Ich specyficzna budowa sprawia, że mogą osiągać potężne rozmiary i utrzymywać znaczną masę liści, kwiatów czy owoców. Główną cechą odróżniającą drzewa od krzewów jest wykształcenie przez te pierwsze pnia. Krzewy rozgałęziają się natomiast od samej podstawy. Powoduje to, że zwykle są znacznie niższe od drzew, a ich cechą charakterystyczną jest obecność większej liczby gałęzi podobnej wielkości.

  Działalność człowieka doprowadziła do drastycznego zmniejszenia powierzchni leśnej oraz zmiany składu gatunkowego zespołów leśnych i krzewiastych. Obecnie człowiek wprowadza (świadomie bądź nie) szereg gatunków obcych, które coraz agresywniej wkraczają w naturalne środowiska. Długotrwałe i postępujące zmiany sprawiły, że niektóre gatunki znalazły się u nas na skraju zagłady. Ich dalsze przetrwanie zależy jedynie od powodzenia podjętych działań ochronnych.

  W książce opisano niemal wszystkie dziko rosnące w Polsce gatunki drzew i krzewów oraz niektóre gatunki egzotyczne sadzone jako rośliny ozdobne. Zdjęcia oraz szczegółowe informacje pozwalają na rozpoznanie ich w środowisku. Oprócz opisu cech każdego gatunku w albumie zamieszczono: zdjęcia pokroju rośliny, zdjęcia liści, charakterystykę typowych siedlisk, a także zaskakujące ciekawostki.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-7887-617-5
  Okładkatwarda
  Liczba stron112
  Wymiary240 x 340 mm
  Autorpraca zbiorowa
  Rok wydania2018
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu