Drogowskazy na dzisiaj

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 434660
14,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Drogowskazy na dzisiaj to jedna z najważniejszych książek religijnych w obecnym czasie. Kardynał Muller, autorytet Kościoła, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, w bezkompromisowy sposób podejmuje najbardziej palące dla katolików kwestie. Kto może przyjmować Komunię Świętą? Jaką władzę ma papież? Czy można zmieniać nauczanie Kościoła? Na czym polega odpuszczenie grzechów? Książka jest przejawem troski o Kościół w dobie powszechnego relatywizmu i rozmycia prawdy. Ksiądz Kardynał znany jest z troski o prawdę, jego bezkompromisowe wypowiedzi bronią Polski i jej chrześcijańskiego dziedzictwa, wskazują na istotną rolę w walce o demokrację w Europie.

Żaden kraj nie ma prawa pouczać Polski na temat zasad demokracji. Polska uczyniła najwięcej dla zachowania demokracji w Europie, dla wolności, dla godności osoby ludzkiej (...).

Gdybym był Donaldem Tuskiem i miał coś do powiedzenia w Europie, to zamiast pouczać Polskę, nauczyłbym wszystkich w Parlamencie Europejskim wypowiadać jedno słowo po polsku: „dziękuję". Dziękuję za to, czego Polska dokonała w Europie (...).

Często ludzie, którzy przyjeżdżają do Polski z Zachodu, mówią Polakom: „jesteście średniowieczni, zacofani". Nie słuchajcie ich. Bądźcie świadomi swojej tożsamości, walczcie tak, jak żołnierze Armii Krajowej przeciwko tyranom, tak jak górnicy z kopalni Wujek (...).

My reprezentujemy kulturę życia, na bazie Zmartwychwstania sprzeciwiając się nienawiści i temu, co ohydne.

Fragmenty wystąpienia kardynała Mullera
podczas V sesji II Międzynarodowego Kongresu „Europa Christi".

Specyfikacja
ISBN 978-83-8043-466-0
Okładka miękka
Liczba stron 104
Wymiary 140 x 200 mm
Autor kard. Gerhard Ludwig Muller
Rok wydania 2018
Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: