-9%

Doktryna św. Jana od Krzyża

Special Price 39,90 zł   Normalna cena 44,00 zł Oszczędzasz 4 zł
Najniższa cena z 30 dni: 39,90 zł
Dostępność: W magazynie
Więcej informacji
ISBN 978-83-961957-53
Numer katalogowy 195753
Wymiary 140 x 210 mm
Okładka twarda
Ilość stron 252
Rok wydania 2022

Ten przepiękny trzyczęściowy traktat, który tak nieudolnie starałem się przetłumaczyć z barokowej włoszczyzny na naszą polszczyznę, jest perełką – skarbem ukrytym – w dziedzinie literatury duchowej.

„Ojciec Scaramelli SJ (1687–1752) w czasach świetności katolicyzmu we Włoszech był autorem powszechnie znanym i szanowanym. Swoją popularność zawdzięczał niezwykłej klarowności myśli, solidnej kulturze teologicznej i przede wszystkim – głębokiej duchowości.

Kto kiedykolwiek czytał św. Jana od Krzyża, zapewne spotkał się z pewną trudnością odbioru myśli Doktora Mistycznego. W niniejszej książce Scaramelli dokonał wielkiego dzieła systematyzacji i syntezy nauczania Mistyka oraz, powiedziałbym, przedstawienia go na sposób praktyczny.

"Zatem książka ta jest podręcznikiem życia duchowego. Cel ostateczny życia człowieczego może być tylko jeden, a jest nim: zjednoczenie z Bogiem. Zjednoczenie to zachodzi na dwa sposoby: pierwszym jest zjednoczenie upodobnienia; drugie jest mistycznym zjednoczeniem miłości. Na czym polegają te zjednoczenia, to już opowie sam Autor, wyjaśniając swoją intencję."

o. Atanazy Maria Wojtal

Całkowity dochód ze sprzedaży książki zostanie przeznaczony na cele statutowe fundacji.

Inni klienci kupili również