-61%

Dokończysz dzieło Faustyny

ks. Michał Damazyn
Wejdźmy na Szczyt
Special Price 3,90 zł   Normalna cena 9,90 zł Oszczędzasz 6 zł
Najniższa cena z 30 dni: 3,90 zł
Dostępność: Brak w magazynie
Więcej informacji
ISBN 978-83-65600-76-9
Numer katalogowy 600769
Wymiary 120 x 170 mm
Okładka miękka
Ilość stron 96
Rok wydania 2018

Siostra Helena Majewska - wileńska mistyczka miłosierdzia

Święta siostra Faustyna jest szlachetnym kamieniem w koronie Bożego miłosierdzia, choć nie jedynym. Dla uczczenia swego majestatu Bóg powoływał przez wieki wielu apostołów i świadków, spośród których jednych wyniesiono już do chwały ołtarzy (św. Jan Paweł II, bł. ks. Michał Sopoćko), świętość innych Kościół nadal rozeznaje (sł. B. Benigna Konsolata Ferrero, sł. B. Józefa Menendez, Sł. B. Kunegunda Siwiec). Są jednak i takie osoby - a do nich należy siostra Helena Majewska - których dzieło życia i posłuszeństwo miłosiernemu Zbawicielowi dopiero poznajemy. Podziwiamy skuteczność działania łaski Bożej w nich, jak i jej promieniowania przez nich.

Książeczka ta przybliża życie, duchowość i dzieło miłosierdzia tej ukrytej przed światem, bo należącej do bezhabitowego Zgromadzenia Sióstr od Aniołów, siostry zakonnej. Była ona - według słów Chrystusa, które zapisała w swoim Dzienniku - pomocą dla ojca od miłosierdzia, księdza M. Sopoćki,w realizowanych przez niego dziełach miłosierdzia. Miała swoją osobą nie zakrywać osoby śp. siostry Faustyny w jej szczególnym posłannictwie o miłosierdziu.

Ksiądz Michał Damazyn (ur. 1976) - kapłan Diecezji Bydgoskiej, doktor teologii, redaktor pierwszych pełnych wydań pism sióstr anielskich: Heleny Majewskiej i Wandy Boniszewskiej, autor publikacji z zakresu teologii duchowości i historii najnowszej.