Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Dlaczego istnieje cierpienie?

  Kod katalogowy: 998984
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 23,00 zł
  14,90 zł
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Jak można trwać przy Bogu Miłości w obliczu bezgranicznego cierpienia, jakiego ludzkość nieustannie doświadcza? Dlaczego w ogóle istnieje cierpienie? Szczególnie cierpienie niewinnych jest i pozostanie wielkim pytaniem do Boga. Nurtuje ono ludzi zwłaszcza w obliczu osobistych kryzysów, niszczących wojen i wielkich klęsk żywiołowych, jak powodzie czy trzęsienia ziemi…

  Te stare jak świat pytania ciągle na nowo poruszają każde pokolenie wierzących w Boga. Żadne udzielone w historii wyjaśnienia nie stanowią przecież odpowiedzi ostatecznej.

  Jeśli Johannes B. Brantschen ośmiela się mówić o cierpieniu, to nie po to, aby nieść cierpiącym tanie pocieszenie. Chce zastanowić się nad cierpieniem wspólnie ze zdrowymi i szczęśliwymi, aby odnaleźli nadzieję, która pozwoli im na chrześcijańskie przeżywanie cierpienia. W chrześcijaństwie nie chodzi bowiem o to, aby pocieszać cierpiących nadzieją lepszego życia w przyszłym świecie, ani tym mniej o bagatelizowanie cierpienia, lecz o nadzieję wbrew wszelkiej nadziei, że ostatnie słowo należy do Boga, który jest Miłością.

  Johannes B. Brantschen, emerytowany profesor teologii we Fryburgu (Szwajcaria), autor książki Warum lasst der gute Gott uns leiden? („Dlaczego dobry Bóg każe nam cierpieć?”).

  Specyfikacja
  ISBN978-83-60998-98-4
  Okładkamiękka
  Liczba stron134
  Wymiary130 X 190 mm
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *