Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Demon Południa

  Wydawnictwo: Fronda
  Kod katalogowy: 335765
  Dostępność: W magazynie
  Stara cena: 32,00 zł
  29,90 zł
  i h
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Grzegorz Górny to postać, która imponuje wszechstronnością: znakomity dziennikarz telewizyjny i prasowy, błyskotliwy eseista, energiczny i odważny wydawca, wreszcie współtwórca „Frondy” - jednego z najważniejszych dziś pism polskiego Kościoła. Eseje Górnego doskonale ilustrują rozległość zainteresowań i niezwykłą pasję, która czyni go tak uważnie słuchanym komentatorem współczesności. „Demon Południa” to książka pisarza mającego śmiałość chodzić własnymi drogami, rzecz gorąca i wyrazista, książka, którą czyta się jednym tchem - by potem do niej wracać. Wielu ta książka oburzy i zaskoczy, wielu zainspiruje, pogłębi i pokrzepi.

  Dariusz Karłowicz

  Wydaje się, że w dzisiejszym świecie coraz trudniej być chrześcijaninem. Jest jakaś ukryta siła obyczajów, stylu życia i myślenia, która sprawia, że ludzie wierzący z trudem szukają sobie w nim miejsca. Tym cenniejsze są przykłady tych pisarzy i publicystów, którzy potrafią zmierzyć się z wyzwaniem nowoczesności bez kompleksów. Którzy potrafią pokazać to, co w duchowej tradycji chrześcijaństwa wielkie, mądre, głębokie i, rzecz nie mniej istotna, wyrazić to w języku zrozumiałym dla współczesnego czytelnika. Nie szukają łatwej popularności. Nie starają się przypodobać rządzącym elitom. Nie gonią za łatwym i tanim poklaskiem, ale usiłują dochować wierności odkrytej przez siebie i zobowiązującej do posłuszeństwa prawdzie wiary. Takim autorem jest z pewnością Grzegorz Górny. Stara się on odnosić to, co o ludzkim duchu i jego poszukiwaniach piszą najwięksi pisarze, jak Miłosz czy Herling-Grudziński, do tego, co przekazała nam chrześcijańska mądrość. Stara się poddać krytyce uroszczenia tych myślicieli, naukowców czy historyków, którzy najchętniej usunęliby Boga poza nawias poznawalnego, doświadczalnego świata. Zbiór tekstów Górnego w niepowtarzalny sposób potrafi łączyć fascynację katolicyzmem i zrozumienie współczesnej cywilizacji.

  Paweł Lisicki

  Grzegorz Górny, ur. 1969, reporter, eseista, publicysta, reżyser, producent filmowy i telewizyjny, założyciel i redaktor naczelny kwartalnika „Fronda” (1994-2005), redaktor naczelny tygodnika „Ozon” (2005-2006). Większość esejów zebrana w niniejszym tomie publikowana była (część pod pseudonimem) na łamach „Frondy”, „Ozonu”, „Christianitas”, „Teologii Politycznej”, „Nowego Państwa” i „Znaku”.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-60335-76-5
  Okładkatwarda
  Liczba stron328
  Wymiary145 x 210 mm
  AutorGrzegorz Górny
  Rok wydania2007
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu