Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Czy żyjemy w czasach apokalipsy

  Wydawnictwo: Wydawnictwo M
  Kod katalogowy: 953909
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 19,90 zł
  14,90 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 14,90 zł
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Kim jest Antychryst? Jak będzie wyglądało życie ludzkie po śmierci? Jak rozumieć niebo, piekło, czyściec? Co jest rolą proroka? Jaka będzie przyszłość Kościoła? Co wiemy o końcu świata? - o tym między innymi rozmawia Tomasz Rowiński z księdzem Dariuszem Kowalczykiem.

  Pierwsi chrześcijanie oczekiwali z ufnością na rychłe, powtórne przyjście Chrystusa, czyli właśnie na koniec świata. Perspektywa końca była dla nich czymś umacniającym i budzącym radość, wszak oznaczała przyjście ukochanego Pana, który „otrze z oczu wszelką łzę”. Symboliczne opisy końca świata nie budziły w pierwszych chrześcijanach lęku, lecz - wręcz przeciwnie - umacniały wiarę, że dzieje świata nie zmierzają ku globalnej katastrofie, ale ku pełnej miłości wspólnocie Boga z ludźmi. Dzisiaj zagubiliśmy tę chrześcijańską perspektywę końca świata. Dlatego dajemy się często zwieść różnym katastroficznym przepowiedniom, które nie budzą wiary i ufności w Boga, lecz tworzą atmosferę sensacji i grozy, ocierających się paradoksalnie o śmieszność. (…)

  Koniec świata w chrześcijańskiej perspektywie nie jest jakąś spektakularną, wszystko ogarniającą katastrofą, o której jedni mówią w duchu niezdrowej egzaltacji, inni zaś wzruszają sceptycznie ramionami, ale oznacza wiarę w ostateczne zwycięstwo dobra nad złem. To zwycięstwo jest Bożym darem niewypowiedzianej przyszłości, która wcale nie umniejsza wartości świata doczesnego, ale - wręcz przeciwnie - daje nadzieję, że wszystko, co piękne, dobre i prawdziwe, zostanie w jakiś sposób ocalone i zachowane przez Boga.

  (fragment książki)

  Dariusz Kowalczyk - kapłan, jezuita, wykładowca teologii dogmatycznej na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, stały felietonista miesięcznika „W drodze”, tygodnika „Idziemy” oraz „Gościa Niedzielnego”, autor wielu artykułów oraz książek.

  Tomasz Rowiński - historyk idei, publicysta, redaktor „Christianitas” oraz „Frondy”, autor opublikowanych w Wydawnictwie M wywiadów: Zawód egzorcysta. Rozmowy z polskimi egzorcystami oraz Aniołowie i kosmici. Kościół wobec cywilizacji pozaziemskich.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-7595-390-9
  Okładkamiękka
  Liczba stron164
  Wymiary140 x 200 mm
  AutorDariusz Kowalczyk SJ
  AutorTomasz Rowiński
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *