Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Czy Kościół ma sens?

  Wydawnictwo: Wydawnictwo M
  Kod katalogowy: 435810
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 29,90 zł
  14,90 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 24,90 zł
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Czy Kościół posiada prawdę objawioną i kto może to wiedzieć? Czy można mieć bliski związek z Jezusem i jednocześnie kwestionować Kościół? Czy istnieją granice dialogu ekumenicznego? Czy można prowadzić życie chrześcijańskie bez Kościoła?

  W rozmowie z Piotrem Sikorą abp Grzegorz Ryś mierzy się m. in. z pytaniami dotyczącymi uwikłania Kościoła w politykę i sojusz z władzą oraz krytycznego nastawienia wielu hierarchów i księży do osób o odmiennej orientacji seksualnej.

  Pytania o Kościół w sytuacji, gdy instytucja ta znajduje się w głębokim kryzysie, pozostają dla wielu fundamentalne. Część z odchodzących od Kościoła nie ma problemu z wiarą, ale z instytucją, inni choć w Kościele pozostają zmagają się z wyzwaniem wierności i próbami zrozumienia grzechów strukturalnych, jakie dotykają katolicyzm. I do jednych, i do drugich skierowana jest ta książka. Piotr Sikora nie boi się trudnych i niewygodnych pytań, a arcybiskup Ryś nie obawia się dawać na nie odpowiedzi. Nie trzeba się z nimi zgadzać, ale na pewno warto się z ich opiniami skonfrontować, żeby lepiej zrozumieć Kościół.

  Tomasz Terlikowski

  Książka porusza kwestie związane z misją Kościoła w dzisiejszej Polsce. Adresowana jest zarówno do osób wierzących, niewierzących, jak i niezdecydowanych. To zapis rozmowy dwóch otwartych osób, bez oceniania i potępiania kogokolwiek.

  Marcin Przeciszewski, Prezes KAI

  Specyfikacja
  ISBN978-83-8043-581-0
  Okładkamiękka
  Liczba stron200
  Wymiary140 x 200 mm
  Autorbp Grzegorz Ryś
  AutorPiotr Sikora
  Rok wydania2021
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *