Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Czarna księga prześladowań chrześcijan w świecie

  Wydawnictwo: Rebis
  Kod katalogowy: 187356
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Pierwsze w historii całościowe opracowanie dotyczące sytuacji chrześcijan we współczesnym świecie. Wyjątkowe dzieło 70 ekspertów z różnych dziedzin, świadków oraz ludzi dotkniętych cierpieniem z powodu wyznawanej wiary. Zawiera wiele niepublikowanych wcześniej świadectw o koszmarach i tragediach, których doświadczają chrześcijanie na całej ziemi.

  Ale książka nie tylko dokumentuje fakty o męczeństwie i prześladowaniach wyznawców Chrystusa. Autorzy starają się także poznać przyczyny prześladowań i nienawiści wymierzonej w chrześcijan. Zwracają również uwagę, że chrześcijanie muszą nie tylko troszczyć się o własną tożsamość i stawiać czoła prześladowaniom, ale też wychodzić naprzeciw innym ludziom. Czarna księga prześladowań… relacjonuje również tego rodzaju działania.

  Czarna księga prześladowań… jest dziełem ekumenicznym. Zwraca uwagę nie tylko na prześladowania misjonarzy i wiernych katolickich, ale również na zanikanie tradycyjnych Kościołów wschodnich na terenach, gdzie byli od zawsze oraz na coraz liczniejsze ofiary wśród protestantów, zwłaszcza wśród chrześcijan ewangelikalnych.

  Jest to także przewodnik po wielobarwnej mozaice chrześcijaństwa. Odkrywa przed czytelnikiem sekrety chrześcijańskich wspólnot istniejących na wschodzie już od czasów starożytnych: asyryjczyków, chaldejczyków i melkitów na Środkowym Wschodzie, chrześcijan syro-malabarskich i syro-malankarskich w Indiach, egipskich koptów, etiopskiego Kościoła „Tewahedo” czy libańskich maronitów.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-7818-735-6
  Okładkatwarda, obwoluta
  Liczba stron800
  Wymiary150 x 220 mm
  AutorBp Jean-Michel di Falco
  AutorTimothy Radcliffe OP
  AutorAndrea Riccardi
  Rok wydania2015
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *