Czarna księga prześladowań chrześcijan w świecie

Wydawnictwo: Rebis
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 187356
69,00 zł
34,50 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Pierwsze w historii całościowe opracowanie dotyczące sytuacji chrześcijan we współczesnym świecie. Wyjątkowe dzieło 70 ekspertów z różnych dziedzin, świadków oraz ludzi dotkniętych cierpieniem z powodu wyznawanej wiary. Zawiera wiele niepublikowanych wcześniej świadectw o koszmarach i tragediach, których doświadczają chrześcijanie na całej ziemi.

Ale książka nie tylko dokumentuje fakty o męczeństwie i prześladowaniach wyznawców Chrystusa. Autorzy starają się także poznać przyczyny prześladowań i nienawiści wymierzonej w chrześcijan. Zwracają również uwagę, że chrześcijanie muszą nie tylko troszczyć się o własną tożsamość i stawiać czoła prześladowaniom, ale też wychodzić naprzeciw innym ludziom. Czarna księga prześladowań… relacjonuje również tego rodzaju działania.

Czarna księga prześladowań… jest dziełem ekumenicznym. Zwraca uwagę nie tylko na prześladowania misjonarzy i wiernych katolickich, ale również na zanikanie tradycyjnych Kościołów wschodnich na terenach, gdzie byli od zawsze oraz na coraz liczniejsze ofiary wśród protestantów, zwłaszcza wśród chrześcijan ewangelikalnych.

Jest to także przewodnik po wielobarwnej mozaice chrześcijaństwa. Odkrywa przed czytelnikiem sekrety chrześcijańskich wspólnot istniejących na wschodzie już od czasów starożytnych: asyryjczyków, chaldejczyków i melkitów na Środkowym Wschodzie, chrześcijan syro-malabarskich i syro-malankarskich w Indiach, egipskich koptów, etiopskiego Kościoła „Tewahedo” czy libańskich maronitów.

Specyfikacja
ISBN 978-83-7818-735-6
Okładka twarda, obwoluta
Liczba stron 800
Wymiary 150 x 220 mm
Autor Bp Jean-Michel di Falco
Autor Timothy Radcliffe OP
Autor Andrea Riccardi
Rok wydania 2015
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: