Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Co w duszy gra, co w brzuchu burczy

  Wydawnictwo: Wydawnictwo M
  Kod katalogowy: 953534
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 24,90 zł
  9,90 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 19,90 zł
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Co w duszy gra, co w brzuchu burczy to autorski wybór utworów często zaangażowanych politycznie. Marcin Wolski - jeden ze współczesnych mistrzów satyry - nie boi się niezależności myślenia. Przenikliwość, zdolność obserwacji, niezwykły zmysł satyryczny, lekkość dowcipu, ostry osąd rzeczywistości, ukazywanie tego, co wielkie i nieprzemijające, szacunek dla Polski - oto cechy charakterystyczne twórczości Marcina Wolskiego.

  „Chyba jestem niezłą ilustracją powiedzenia, że «poetą się bywa». Napisałem bardzo niewiele wierszy czy tekstów piosenek, które mogą za wiersze uchodzić. Zabierałem głos w chwilach szczególnych, kiedy nie sposób było wyrazić swych emocji prozą.

  Obecnie zbierając efekty tych rzadkich porywów, z których część znalazła się w tomach Kabaret Nadredaktora i Trzecia Najśmieszniejsza, i dodając do nich kilkanaście utworów satyrycznych powstałych później (...), spełniam postulaty licznych czytelników, spotykanych na wieczorach autorskich, pytających właśnie o moją twórczość rymowaną.

  Parę z tych wierszy od serca zdobyło spory rozgłos - z ich powodu posypały się na mnie gromy ze strony polityków i «autorytetów», krążyły przepisywane w wersjach rękopiśmiennych, dziesiątki mniej lub bardziej profesjonalnych muzyków komponowało do nich melodie, słowem, o czym marzy każdy twórca - zbłądziły pod strzechy” - pisze autor we wstępie.

  Marcin Wolski - pisarz, dziennikarz i satyryk. Ukończył historię na Uniwersytecie Warszawskim. Otrzymał wiele nagród za teksty satyryczne. Wydał ponad 60 książek. Jest stałym felietonistą „Gazety Polskiej”, „Dziennika Polskiego”, „Nowego Państwa” i „Rzeczy Wspólnych”, wiceprezesem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i członkiem Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Pracował w Programie III Polskiego Radia w latach 1969-1982 i ponownie od 2010 r., obecnie w Trójce po północy prowadzi program Nasz ulubiony ciąg dalszy. Podczas stanu wojennego zwolniony z pracy z zakazem zatrudnienia w mediach. Twórca opozycyjnego kabaretu objazdowego. W 2006 r. prezydent Lech Kaczyński odznaczy! Marcina Wolskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, 20 maja 2009 r. otrzymał z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego złoty medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-7595-353-4
  Okładkatwarda
  Liczba stron156
  Wymiary140 x 200 mm
  AutorMarcin Wolski
  Rok wydania2011
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *