Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Carskie sieroty

  Wydawnictwo: Dębogóra
  Kod katalogowy: 881578
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 29,90 zł
  11,96 zł
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Paryż, grudzień 1991 roku. Nad ambasadą byłego ZSRR zaczyna powiewać trójkolorowa flaga Wspólnoty Niepodległych Państw. Młody attaché kulturalny Rosji, w rzeczywistości agent KGB, Sergo Ponomariew przyjmuje w ambasadzie dziwnego gościa, z którym, jak się okazuje, łączą go więzy pokrewieństwa. Dzień później, na cmentarzu prawosławnym pod Paryżem, ten sam oficer KGB spotyka młodą rosyjską emigrantkę, Uirko Psar, która dziwnym zbiegiem okoliczności także okazuje się jego kuzynką. Przypadkowe spotkanie staje się dla tych dwojga okazją do wspólnej podróży w czasie i sięgnięcia do historii ich wspólnych przodków.

  Carskie sieroty Vladimira Volkoffa (autora słynnego "Montażu") to historyczny thriller, którego tłem jest rewolucja październikowa – wydarzenie, jak mówi jedna z postaci powieści, nie tyle polityczne, ile "metafizyczne, apokaliptyczne, eschatologiczne". Osnową akcji jest spisek mający na celu uwolnienie z rąk rewolucjonistów cara. Cara, który złożywszy abdykację, "osierocił" swoich poddanych, ale pozostał dla nich Bożym Pomazańcem, godnym najwyższej ofiary. Nieuchronnej konfrontacji spiskowców z bolszewikami dodaje dramatyzmu fakt, że po przeciwnych stronach barykady stają przyrodni bracia: demokrata, który przemienił się w monarchistę oraz monarchista, który przeszedł na stronę rewolucji. Jeżeli Biesy Dostojewskiego były proroctwem, to Carskie sieroty Volkoffa są jego przerażającym spełnieniem.

  Książka »Carskie sieroty« jest niezwykle ważna z tego powodu, że jako jedna z niewielu na naszym rynku wydawniczym pokazuje potworność rewolucji i wojny domowej w Rosji. [...] Volkoff trafnie opisuje, jak bolszewicy wygrywali, spuszczając ze smyczy najgorsze ludzkie instynkty. Jak tysiące czekistów wyuczono czerpania zwyrodniałej satysfakcji z dręczenia innych. Jak wczorajsi półinteligenci rozsmakowywali się w byciu panami życia i śmierci milionów Rosjan poddanych ich władzy.

  Piotr Semka

  Vladimir Volkoff to pisarz nie tylko doskonały, ale i niezwykle czytelniczo atrakcyjny. [...] Jego książki to przypowieści o współczesnych maskach zła, a raczej demona, który manipuluje naszą, nie wierzącą w niego rzeczywistością. Świat pozorów tworzony przez komunizm, który opisuje Volkoff w swoich książkach, to kolejna postać odwiecznych diabelskich pokus.

  Bronisław Wildstein

  Vladimir Volkoff (1932-2005) – wybitny pisarz francuski. Pochodził z rodziny rosyjskich emigrantów (był ciotecznym wnukiem Piotra Czajkowskiego). Autor licznych powieści historycznych i szpiegowskich, w tym bestsellerów Montaż i Gość papieża. Laureat wielu wyróżnień literackich, w tym nagrody Akademii Francuskiej.

  Specyfikacja
  Okładkamiękka
  Liczba stron318
  Wymiary130 x 200 mm
  AutorVladimir Volkoff
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu