Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Bohaterowie i oprawcy

  Wydawnictwo: Nasz Dziennik
  Kod katalogowy: 187620
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Czas uwolnić historię od fałszu. Kto był bohaterem, a kto zbrodniarzem?

  Niezłomni Polacy. Okrutnie katowani przez sowieckich i niemieckich okupantów. Napiętnowani przez powojenną komunistyczną propagandę. W wolnej Polsce nie mogli doczekać się należnego im miejsca... Kilkanaście dramatycznych życiorysów rodaków, którzy cierpieli, oddali życie, byś dziś mógł być wolny. Gen. Tadeusz Bór-Komorowski, płk Antoni Szacki, rtm. Witold Pilecki, cichociemni, ks. abp Antoni Baraniak...

  Dowiedz się, kto naprawdę był oprawcą. Jak działały NKWD, Smiersz. Kim był Iwan Sierow. Poznaj prawdę o Wojciechu Jaruzelskim i Czesławie Kiszczaku.

  Anna Zechenter, ur. 1959, pracownik krakowskiego oddziału IPN. Zajmuje się edukacją historyczną. Upowszechnia wiedzę na temat najnowszej historii Polski. Od 2011 regularnie publikuje na łamach „Naszego Dziennika". W latach 70. i 80. działała w opozycji antysystemowej. W 1994 opublikowała pierwsze w Polsce raporty agentów wschodnioniemieckiego Stasi, m.in. raport Zbigniewa Sobotki z 1989 (w 1994 ministra spraw wewnętrznych). Autorka książek: „KGB gra w szachy", „Kremlowskie trucizny", „Zapamiętane. Rozmowa z Adamem Macedońskim", współautorka Teki Edukacyjnej IPN „Zbrodnia Katyńska".

  Specyfikacja
  ISBN978-83-941876-2-0
  Okładkamiękka
  Liczba stron216
  Wymiary140 x 200 mm
  AutorAnna Zechenter
  Rok wydania2017
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu