Bóg. Nasz Pan Jezus Chrystus. Osoba i życie

Wydawnictwo: Fronda
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 793569
59,90 zł
49,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Klasyczne dzieło wybitnego teologa!

Monumentalna ziemska biografia Zbawiciela opowiedziana prostymi słowami przez intelektualistę doskonale znającego Ewangelię oraz języki oryginalne, w których zostały spisane księgi Pisma Świętego. Zamiast akademickich spekulacji i reinterpretacji Romano Guardini proponuje nam pogłębione medytacje nad każdym słowem i świadectwem, jakie Ewangelia głosi o Jezusie Chrystusie.

Czytelnik zostaje zmuszony do zastanowienia się nad swoim dotychczasowym stylem obecności w świecie; zrozumie wreszcie, że w zwyczajnych krajobrazach życia, pozostajemy wędrowcami i poza Bogiem nie mamy nikogo.

ze wstępu
ks. Jana Sochonia


Romano Guardini - niemiecki kapłan włoskiego pochodzenia, słynny pisarz i artysta słowa. Ekspert od liturgii na Soborze Watykańskim II. Jego prace teologiczne ustawiane są w jednym szeregu z dziełami takich autorytetów jak Hans Urs von Balthasar czy Josef Ratzinger. Głęboko utożsamiał się z katolicką wykładnią światopoglądową, nie przyjął godności kardynalskiej, w osobistym życiu konsekwentnie naśladował ewangeliczny styl bycia. Zmarł w 1968 roku, pozostawiając po sobie ogromny dorobek naukowy. Jego dzieła nadal tłumaczone są na wiele języków świata.

Specyfikacja
ISBN 978-83-8079-356-9
Okładka zintegrowana
Liczba stron 650
Wymiary 170 x 230 mm
Autor Romano Guardini
Rok wydania 2018
Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: