Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Bóg. Nasz Pan Jezus Chrystus. Osoba i życie

  Wydawnictwo: Fronda
  Kod katalogowy: 793569
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Klasyczne dzieło wybitnego teologa!

  Monumentalna ziemska biografia Zbawiciela opowiedziana prostymi słowami przez intelektualistę doskonale znającego Ewangelię oraz języki oryginalne, w których zostały spisane księgi Pisma Świętego. Zamiast akademickich spekulacji i reinterpretacji Romano Guardini proponuje nam pogłębione medytacje nad każdym słowem i świadectwem, jakie Ewangelia głosi o Jezusie Chrystusie.

  Czytelnik zostaje zmuszony do zastanowienia się nad swoim dotychczasowym stylem obecności w świecie; zrozumie wreszcie, że w zwyczajnych krajobrazach życia, pozostajemy wędrowcami i poza Bogiem nie mamy nikogo.

  ze wstępu
  ks. Jana Sochonia


  Romano Guardini - niemiecki kapłan włoskiego pochodzenia, słynny pisarz i artysta słowa. Ekspert od liturgii na Soborze Watykańskim II. Jego prace teologiczne ustawiane są w jednym szeregu z dziełami takich autorytetów jak Hans Urs von Balthasar czy Josef Ratzinger. Głęboko utożsamiał się z katolicką wykładnią światopoglądową, nie przyjął godności kardynalskiej, w osobistym życiu konsekwentnie naśladował ewangeliczny styl bycia. Zmarł w 1968 roku, pozostawiając po sobie ogromny dorobek naukowy. Jego dzieła nadal tłumaczone są na wiele języków świata.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-8079-356-9
  Okładkazintegrowana
  Liczba stron650
  Wymiary170 x 230 mm
  AutorRomano Guardini
  Rok wydania2018
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu