Bóg albo nic. Rozmowa o wierze

Dostępność: W magazynie
Kod katalogowy: 577917
29,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Przyszedł na świat w odległym zakątku Afryki, w rodzinie z plemienia Koniagi, która miała tylko chatę z cegieł. W wieku jedenastu lat opuścił swoją wioskę, by wstąpić do niższego seminarium, mając za jedyny dobytek walizkę zrobioną przez ojca. Przyjął święcenia kapłańskie w kraju rujnowanym przez jedną z najkrwawszych dyktatur w Afryce, a w wieku trzydziestu trzech lat został najmłodszym arcybiskupem na świecie i z niezwykłą energią walczył o wolność swojego ludu.

Ten głęboko duchowy człowiek nazywa się Robert Sarah. W 2001 roku Jan Paweł II wezwał go do Rzymu, w 2010 roku Benedykt XVI kreował go kardynałem, a Franciszek uczynił go jednym ze swoich najbliższych współpracowników, stawiając go na czele prestiżowej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Całe życie kardynała to swoisty cud, ciąg zdarzeń, które wydają się niemożliwe bez ingerencji Nieba. Jest zbudowane na skale wiary, z walki o prawdę o Bogu, z pokory, prostoty i odwagi.

W trakcie tego wywiadu kardynał, który zasłynął ze swobody wypowiedzi, przedstawia swoje przemyślenia na temat Kościoła, papieży, Rzymu, współczesnego świata, Afryki, Zachodu, moralności, prawdy, zła i - nieustannie – Boga.

Książka została przetłumaczona na ponad dwanaście języków i rozeszła się w wyjątkowo dużych nakładach.

Specyfikacja
ISBN 978-83-7257-791-7
Okładka miękka
Liczba stron 416
Wymiary 140 x 200 mm
Autor kard. Robert Sarah
Autor Nicolas Diat
Rok wydania 2016
Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: