Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Błogosławiona wina. Książka + DVD

  Kod katalogowy: 860829
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 29,90 zł
  24,90 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 24,90 zł
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Błogosławiona wina to fabularyzowany film dokumentalny, opowiadający historię obrazu Matki Bożej Kodeńskiej. Głównym bohaterem jest Mikołaj Sapieha.

  Znamienity, XVII-wieczny polski magnat zostaje cudownie uzdrowiony przed wizerunkiem Matki Bożej Gregoriańskiej znajdującym się w kaplicy papieskiej w Watykanie. Postanawia więc wykraść obraz i sprowadzić go do swojego kraju, dla rodaków. Tym występkiem jednak Sapieha ściąga na siebie gniew papieża Urbana VIII, który naktada na świętokradcę ekskomunikę, będąca dla pobożnego szlachcica największą karą. Obraz jednak - odtąd już Matki Bożej Kodeńskiej - służy kolejnym pokoleniom Polaków.

  Film w reżyserii Przemysława Hausera i Przemysława Reichela skłania do refleksji nad czynami dobrymi i złymi, a także nad tym, czy zło może obrócić się w dobro. Udział odtwórców scen historycznych z grup rekonstrukcyjnych oraz ciekawe opowiadania przewodników nadają produkcji wyjątkowy charakter.

  Każdy widz po seansie zada sobie pytanie: Czy wina faktycznie może być błogosławiona? Czy występek może okazać się dobrodziejstwem? Czy zto może obrócić się w dobro?

  Specyfikacja
  ISBN978-83-958608-2-9
  Okładkatwarda
  Liczba stron18
  Wymiary150 x 200 mm
  Rok wydania2013
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu