Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Balsam Jerozolimski

  Kod katalogowy: 604142
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Fascynujące dzieje tajemniczej receptury!
  Na czym polega fenomen Balsamu Jerozolimskiego?

  Receptura nadzwyczajnego specyfiku na rany znanego jako Balsam Jerozolimski pochodzi z bardzo dawnych czasów, gdy medycyna podlegała jeszcze wpływom magii i alchemii. W poszukiwaniu początków owej zagadkowej receptury autor przemierza wieki historii, rozpoczynając opowieść od postaci pewnego pustelnika z Góry Mariańskiej koło Kłodzka, który stał się ponownym odkrywcą balsamu w poł. XIX stulecia. Ślad autorskiego śledztwa wiedzie wstecz do XVIII-wiecznej Jerozolimy, a następnie do początku XVII wieku, gdy identyczną recepturę sporządził znany lekarz i alchemik z Saksonii, nawiązując jednak do jeszcze wcześniejszych odkryć, sięgających aż w głąb średniowiecza...

  Zgłębiając tę książkę poznamy nie tylko zdumiewające dzieje Balsamu Jerozolimskiego, ale też jego oryginalny skład. Autor - niemiecki farmaceuta i badacz historii - snując swą pasjonującą opowieść dociera do starych dokumentów i ksiąg historycznych. Porównuje skład receptury w różnych historycznych odmianach. Wprowadza nas w tajniki dawnej wiedzy medycznej.

  Tłumacz tej wyjątkowej książki - polski franciszkanin o. Marcelin Jan Pietryja, pasjonat ziołolecznictwa - jest w trakcie opracowywania publikacji, w której zamierza przedstawić stan współczesnych badań naukowych nad właściwościami Balsamu Jerozolimskiego.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-936041-4-2
  Okładkatwarda
  Liczba stron116
  Wymiary170 x 240 mm
  AutorHans Richard Schittny
  Rok wydania2018
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu