Atlas turystyczny Wysp Kanaryjskich

Wydawnictwo: SBM
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 594609
29,90 zł
24,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Wyspy Kanaryjskie wabią turystów słoneczną pogodą przez cały rok. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - niezwykle malownicze górzyste obszary mobilizują do ich przemierzania, rozległe piaszczyste plaże zachęcają do odpoczynku w cieniu egzotycznych palm, a wody oceanu zapraszają miłośników sportów wodnych. Atlas turystyczny to kompendium wiedzy o pięciu wyspach archipelagu kanaryjskiego: Teneryfie, Gran Canarii, Lanzarote, Fuerteventurze i La Gomerze. Informacje o najciekawszych miejscach, malowniczych zakątkach oraz interesujących muzeach zaprezentowano w wygodnym i przejrzystym układzie alfabetycznym. Cennym uzupełnieniem są zwięzłe informacje o wyspach, ich historii, tradycjach i mieszkańcach, a także praktyczne wskazówki, propozycje tras, przydatne mapy i piękne fotografie.

O autorze: Zygmunt Wojski jest doktorem nauk humanistycznych, romanistą oraz iberystą, tłumaczem literatury hiszpańskiej, portugalskiej i rumuńskiej. Prowadzi badania nad językami hiszpańskim i portugalskim, a także historię i kulturą Ameryki Łacińskiej oraz Portugalii. Pracował jako tłumacz wybitnych przedstawicieli świata kultury z Ameryki Łacińskiej w Ministerstwie Kultury i Sztuki, a także przewodnik turystów hiszpańskich w Polsce i turystów polskich w Hiszpanii.


Atlasy turystyczne Wydawnictwa SBM to doskonała pomoc w planowaniu udanych wakacji! Przewodniki zawierają najważniejsze informacje na temat opisywanych krajów, regionów lub miast. Znajdziemy tu obszerne informacje o historii, geografii, kulturze i kuchni poszczególnych miejsc. Znaczącym atutem atlasów są propozycje gotowych tras zwiedzania. Fachowym opisom i praktycznym poradom towarzyszą liczne, barwne fotografie.

Specyfikacja
ISBN 978-83-8059-460-9
Okładka twarda
Liczba stron 192
Wymiary 170 x 250 mm
Autor Zygmunt Wojski
Rok wydania 2018
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: