Atlas turystyczny Chorwacji

Wydawnictwo: SBM
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 593237
29,90 zł
24,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Nietypowe ukształtowanie powierzchni oraz położenie równo w strefie adriatyckiego wybrzeża, jak i w obszarze kontynentalnym sprawiają, że Chorwacja jest bardzo zróżnicowana pod względem przyrodniczym. Niezwykłe krajobrazy - od śródziemnomorskich plaż przez wysokie góry po malownicze wodospady - oraz zabytki dokumentujące 2000 lat historii to główne atuty kraju. Ale nie do przecenienia są przyjaźni ludzie, fascynujący folklor, przepiękne parki narodowe i urokliwe, czasem niemal bezludne wyspy. Warto również pamiętać o chorwackiej kuchni, która odznacza się niespotykanymi bukietami smaków i aromatów.
Atlas został wzbogacony propozycjami tras, alfabetycznie uporządkowanym wykazem miejsc godnych szczególnej uwagi, a także praktycznymi wskazówkami i mapami ułatwiającymi poruszanie się po tym przepięknym kraju.

O autorze: Marcin Jaskulski, absolwent geografii oraz geoinformacji Uniwersytetu Łódzkiego, od 1999 r. pracuje jako nauczyciel akademicki na Wydziale Nauk Geograficznych UŁ. Zajmuje się tematyką geograficzną, geomorfologiczną oraz GIS. Interesuje się żeglarstwem, przyrodą oraz mapami zarówno archiwalnymi, jak i nowymi. Jest autorem licznych prac naukowych oraz popularnonaukowych z geografii, turystyki i krajoznawstwa.


Atlasy turystyczne Wydawnictwa SBM to doskonała pomoc w planowaniu udanych wakacji! Przewodniki zawierają najważniejsze informacje na temat opisywanych krajów, regionów lub miast. Znajdziemy tu obszerne informacje o historii, geografii, kulturze i kuchni poszczególnych miejsc. Znaczącym atutem atlasów są propozycje gotowych tras zwiedzania. Fachowym opisom i praktycznym poradom towarzyszą liczne, barwne fotografie.

Specyfikacja
ISBN 978-83-8059-323-7
Okładka twarda
Liczba stron 192
Wymiary 170 x 250 mm
Autor Marcin Jaskulski
Rok wydania 2018
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: