Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Atlas turystyczny Chorwacji

  Wydawnictwo: SBM
  Kod katalogowy: 593237
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Nietypowe ukształtowanie powierzchni oraz położenie równo w strefie adriatyckiego wybrzeża, jak i w obszarze kontynentalnym sprawiają, że Chorwacja jest bardzo zróżnicowana pod względem przyrodniczym. Niezwykłe krajobrazy - od śródziemnomorskich plaż przez wysokie góry po malownicze wodospady - oraz zabytki dokumentujące 2000 lat historii to główne atuty kraju. Ale nie do przecenienia są przyjaźni ludzie, fascynujący folklor, przepiękne parki narodowe i urokliwe, czasem niemal bezludne wyspy. Warto również pamiętać o chorwackiej kuchni, która odznacza się niespotykanymi bukietami smaków i aromatów.
  Atlas został wzbogacony propozycjami tras, alfabetycznie uporządkowanym wykazem miejsc godnych szczególnej uwagi, a także praktycznymi wskazówkami i mapami ułatwiającymi poruszanie się po tym przepięknym kraju.

  O autorze: Marcin Jaskulski, absolwent geografii oraz geoinformacji Uniwersytetu Łódzkiego, od 1999 r. pracuje jako nauczyciel akademicki na Wydziale Nauk Geograficznych UŁ. Zajmuje się tematyką geograficzną, geomorfologiczną oraz GIS. Interesuje się żeglarstwem, przyrodą oraz mapami zarówno archiwalnymi, jak i nowymi. Jest autorem licznych prac naukowych oraz popularnonaukowych z geografii, turystyki i krajoznawstwa.


  Atlasy turystyczne Wydawnictwa SBM to doskonała pomoc w planowaniu udanych wakacji! Przewodniki zawierają najważniejsze informacje na temat opisywanych krajów, regionów lub miast. Znajdziemy tu obszerne informacje o historii, geografii, kulturze i kuchni poszczególnych miejsc. Znaczącym atutem atlasów są propozycje gotowych tras zwiedzania. Fachowym opisom i praktycznym poradom towarzyszą liczne, barwne fotografie.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-8059-323-7
  Okładkatwarda
  Liczba stron192
  Wymiary170 x 250 mm
  AutorMarcin Jaskulski
  Rok wydania2018
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *