Atlas osobliwości. Przewodnik po ukrytych cudach świata

Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 101097
79,00 zł
69,00 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Niech ciekawość będzie Twoim kompasem!
Czas zejść z utartego szlaku!

Atlas osobliwości w równej mierze zdumiewa, co inspiruje do podróży po ponad 700 najdziwniejszych i najciekawszych zakątkach świata.
Znajdziesz tu cuda natury - oszałamiające jaskinie świetlików w Nowej Zelandii oraz baobab w Afryce Południowej, tak wielki, że w jego pniu urządzono bar, który bez problemu pomieści 15 osób.

Są tu też cuda architektury, takie jak indyjskie studnie ze schodami prowadzącymi na dno, niemal żywcem wyjęte z grafik M.C. Eschera. Albo szokujące tradycje w rodzaju hiszpańskiego festiwalu skoków nad niemowlętami, podczas którego przebrani za diabły mężczyźni dosłownie przeskakują nad rzędami leżących na ulicy maleńkich dzieci.

W książce nie zabrakło tez wielkich organów stalaktytowych w Wirginii, płonącej od ponad 40 lat dziury w ziemi w Turkmenistanie, zwanej Wrotami Piekła, trumien wiszących na ścianie klifu na Filipinach, ekscentrycznych włoskich atrakcji turystycznych zbudowanych z ludzkich kości, a także „zasilanego” pijawkami wynalazku prognozującego pogodę, który wciąż można oglądać w hrabstwie Devon w Anglii.

Jest to bardziej gabinet osobliwości niż tradycyjny przewodnik. Celebruje to, co niespodziewane, pomijane, dziwaczne i tajemnicze. Na każdej stronie znajdziesz potwierdzenie, że świat jest bardziej egzotyczny, niż sądziłeś. Dzięki ciekawym opisom oraz setkom zdjęć, niebanalnych wykresów, tabel i map każdego regionu świata przenosisz się w dowolne miejsce lub czas.

Uważaj jednak, bo trudno się od Atlasu osobliwości oderwać...

Specyfikacja
ISBN 978-83-8110-109-7
Okładka twarda
Liczba stron 470
Wymiary 180 x 270 mm
Rok wydania 2018