Atlas biblijny (wyd. 2)

Wydawnictwo: Bernardinum
Dostępność: W magazynie
Kod katalogowy: 274937
190,00 zł
169,00 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Pierwszy Atlas Biblijny opracowany przez polskich autorów!

Atlas dedykowany jest wszystkim czytelnikom pragnącym lepiej znać i rozumieć teksty Pisma Świętego. Przedstawia wydarzenia biblijne na starannie zredagowanych mapach opartych na zdjęciach satelitarnych. Atlas swym zasięgiem przestrzennym obejmuje tereny od Mezopotamii na wschodzie do Włoch na zachodzie i od Turcji na północy do Egiptu na południu. Zasięg czasowy zamyka się w bardzo obszernych ramach: od XVIII w. przed Chr. do I w. po Chr.

W pierwszej części poświęconej środowisku naturalnemu przedstawiono wiele map geograficznych i satelitarnych, na których pokazano wszystkie obiekty biblijne. Części druga i trzecia (opracowane w oparciu o Biblię Tysiąclecia) poświęcone są wydarzeniom biblijnym opisanym na kartach Starego i Nowego Testamentu. Każdą mapę opatrzono zwięzłym, fachowym komentarzem. Mapy uzupełniono obszernymi legendami oraz odwołaniem do odpowiednich fragmentów Pisma Świętego. Czwartą część atlasu stanowi suplement, poświęcony głównie polskim pamiątkom w Ziemi Świętej. Specjalny rozdział poświęcono pielgrzymkom Jana Pawła II do Ziemi Świętej. Suplement uzupełniają tablice chronologiczne oraz satelitarne widoki perspektywiczne wybranych rejonów Izraela i Jordanii.

Kompetentnemu opracowaniu towarzyszy bogata szata graficzna. Dzieło polskich kartografów polecamy jako znakomitą propozycję na prezent.

Specyfikacja
ISBN 978-83-8127-493-7
Okładka twarda
Liczba stron 328
Wymiary 230 x 330 mm
Autor praca zbiorowa
Rok wydania 2020
Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:

Rok Świętego Józefa. Album

29,90 zł 24,90 zł

Tak widziałem Niepokalaną

34,90 zł 29,90 zł

Kampanie II wojny światowej

69,00 zł 31,00 zł

Atlas historii świata

49,99 zł 29,90 zł