Oczekiwanie na dostawę -11%

Atlas biblijny (wyd. 2)

Praca zbiorowa
Bernardinum
Special Price 169,00 zł   Normalna cena 190,00 zł Oszczędzasz 21 zł
Najniższa cena z 30 dni: 169,00 zł
Dostępność: Brak w magazynie
Więcej informacji
ISBN 978-83-8127-493-7
Numer katalogowy 274937
Wymiary 230 x 330 mm
Okładka twarda
Ilość stron 328
Rok wydania 2020

Pierwszy Atlas Biblijny opracowany przez polskich autorów!

Atlas dedykowany jest wszystkim czytelnikom pragnącym lepiej znać i rozumieć teksty Pisma Świętego. Przedstawia wydarzenia biblijne na starannie zredagowanych mapach opartych na zdjęciach satelitarnych. Atlas swym zasięgiem przestrzennym obejmuje tereny od Mezopotamii na wschodzie do Włoch na zachodzie i od Turcji na północy do Egiptu na południu. Zasięg czasowy zamyka się w bardzo obszernych ramach: od XVIII w. przed Chr. do I w. po Chr.

W pierwszej części poświęconej środowisku naturalnemu przedstawiono wiele map geograficznych i satelitarnych, na których pokazano wszystkie obiekty biblijne. Części druga i trzecia (opracowane w oparciu o Biblię Tysiąclecia) poświęcone są wydarzeniom biblijnym opisanym na kartach Starego i Nowego Testamentu. Każdą mapę opatrzono zwięzłym, fachowym komentarzem. Mapy uzupełniono obszernymi legendami oraz odwołaniem do odpowiednich fragmentów Pisma Świętego. Czwartą część atlasu stanowi suplement, poświęcony głównie polskim pamiątkom w Ziemi Świętej. Specjalny rozdział poświęcono pielgrzymkom Jana Pawła II do Ziemi Świętej. Suplement uzupełniają tablice chronologiczne oraz satelitarne widoki perspektywiczne wybranych rejonów Izraela i Jordanii.

Kompetentnemu opracowaniu towarzyszy bogata szata graficzna. Dzieło polskich kartografów polecamy jako znakomitą propozycję na prezent.