Archiwum Mitrochina II. KGB i świat

Wydawnictwo: Rebis
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 103489
79,00 zł
39,00 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Uniwersalne źródło wiedzy o tajnych operacjach KGB prowadzonych w krajach kapitalistycznych!

Unikalne kompendium wiedzy o działalności wywiadowczej KGB na całym świecie – oparte na archiwalnych dokumentach moskiewskiej Centrali, skopiowanych przez byłego oficera KGB Wasilija Mitrochina i przekazanych przez niego brytyjskiemu wywiadowi. Autorzy ujawniają szczegóły i rozmach działalności operacyjnej radzieckich służb specjalnych: próby penetracji najwyższych władz i instytucji państwowych w różnych krajach, sposoby werbowania agentów oraz inwencję w dyskredytowaniu przeciwników. Imponująca kolekcja autentycznych dokumentów archiwalnych KGB i demaskatorska pasja autorów zaowocowały powstaniem dzieła, które nie ma sobie równych w temacie infiltracji Zachodu przez sowieckie służby. Dwutomowe Archiwum Mitrochina to pierwsze tak obszerne opracowanie poświęcone niegdyś najpotężniejszej tajnej organizacji świata.

To jak do tej pory najbardziej szczegółowe i zawierające najwięcej informacji studium radzieckiej działalności wywiadowczej na świecie

Oleg Gordijewski, „Spectator”

Pierwsza część Archiwum Mitrochina dokumentuje tajne operacje KGB w Europie Zachodniej i Środkowej oraz w Ameryce Północnej, druga przedstawia działalność wywiadowczą Centrali w pozostałych rejonach świata: w Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie, w Azji i Afryce.

Książka, która wstrząsnęła Zachodem!

Specyfikacja
ISBN 978-83-7301-867-9
Okładka twarda, obwoluta
Liczba stron 672
Wymiary 150 x 230 mm
Autor Wasilij Mitrochin
Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: