Antychrześcijańskie oszustwa

Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
39,90 zł
22,90 zł
Maksymalny koszt wysyłki: 9,90 zł Sprawdź szczegóły

Ojciec Joseph-Marie Verlinde jest kapłanem katolickim, założycielem wspólnoty Rodzina Św. Józefa. Jako adept hinduizmu odkrył Chrystusa. Powrócił do Kościoła katolickiego i przebył długą drogę duchową, aż do święceń kapłańskich w 1983 roku. Od tamtej chwili poświęca się badaniu i ujawnianiu zagrożeń wynikających z "nowej duchowości".

Autor ujawnia w książce antychrześcijańskie kłamstwa i parodie pojawiające się na przestrzeni wieków w wielu prądach myślowych. Szczególna uwagę zwraca na odwieczną fascynację tym, co ukryte, czyli niezmienną popularność ezoteryzmu, gnozy i praktyk okultystycznych. Analizuje negatywne trendy mające źródło w mitologii oraz w niektórych koncepcjach filozoficznych (scjentyzm, panteizm, idealistyczna filozofia niemiecka, tezy Oświecenia).

W dzisiejszym świecie, kiedy co chwilę stawia się publiczne pytania o sens wiary, książka ojca Verlinde może pomóc w lepszym uświadomieniu sobie tego wszystkiego, co stanowi zasadniczą treść chrześcijaństwa. Pozwala także uczulić na tkwiące we współczesnym sposobie myślenia przejawy antychrześcijańskich poglądów.

Pozycja aktualnie niedostępna w sprzedaży

Specyfikacja
Podtytuł Od Apokryfów do Dana Browna
ISBN 978-83-89368-52-2
Okładka twarda, obwoluta
Liczba stron 384
Wymiary 150 x 210 mm
Autor o. Joseph-Marie Verlinde
Znaczniki produktu