Alegoria miłości

Wydawnictwo: Esprit
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 647505
49,00 zł
22,00 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Ludzkość nie przechodzi przez kolejne fazy rozwoju niczym pociąg przejeżdżający przez stacje; jako coś żywego, ma ona ten przywilej, że jest w ciągłym ruchu i nigdy nie zostawia niczego za sobą. W pewnym sensie jesteśmy nadal tym, czym byliśmy kiedyś.

Fragment

Alegoria miłości to jedna z najważniejszych książek C.S. Lewisa na temat historii kultury, obok jego słynnego Odrzuconego obrazu, poświęconego średniowiecznemu widzeniu świata. Tym razem znakomity pisarz i eseista przedstawia czytelnikowi pasjonujący obraz średniowiecznej literatury, jej wielkiego tematu - miłości, i charakterystycznej formy - alegorii. Książka Lewisa to podróż do źródeł naszej cywilizacji, pokazująca, że wiele poglądów i wartości, które uważamy za naturalne i zawsze obecne w kulturze, miały w istocie swoje określone początki; wiele innych mogłoby wyglądać inaczej, część zaś utraciliśmy już bezpowrotnie.

Ta książka to niezwykły popis literackiej erudycji i przenikliwości autora Opowieści z Narnii, który dowodzi, że jest nie tylko znakomitym twórcą fantastyki oraz wybitnym pisarzem chrześcijańskim, ale - być może przede wszystkim - wielkim badaczem literatury i jej historii. Lektura Alegorii miłości to dla każdego miłośnika Lewisa niepowtarzalna okazja, by podejrzeć, czym tak naprawdę autor zajmował się w miejscu pracy - na Oxfordzie i w katedrze literatury średniowiecznej w Cambridge, oraz jakie są źródła jego zdumiewających dzieł fantastycznych.

Specyfikacja
ISBN 978-83-64647-50-5
Okładka miękka
Liczba stron 602
Wymiary 145 x 205 mm
Autor Clive Staples Lewis
Rok wydania 2017
Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: