Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  100 polskich bitew na lądzie, morzu i w powietrzu

  Wydawnictwo: Zona Zero
  Kod katalogowy: 814035
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 119,00 zł
  89,00 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 89,00 zł
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Batalie, bitwy i potyczki, które zmieniały bieg historii naszego kraju. Od przedchrześcijańskiego Wogastisburga do Ghazni w XXIw.

  Co nazywamy bitwą polską?
  Gdy bitwa była toczona przez Polaków i na terytorium polskim - jak bitwa pod Grunwaldem. Gdy Polacy stanowili część sił sojuszniczych rozgrywających batalię nawet poza Polską, jak w bitwie pod Wiedniem czy o Monte Cassino. Gdy bitwa nie była w pełni polska, ale uczestniczyli w niej Polacy lub mieszkańcy ziem polskich, jak w bitwie pod Wogastisburgiem czy pod Borodino. Gdy udział Polaków był znikomy, walczyli w niej ubrani w obce mundury, ale bitwa toczyła się na ziemiach polskich i pole bitwy leży na obecnym terytorium naszego kraju - jak bitwa pod Tannenbergiem w sierpniu 1914 r.

  Ponad 100 bitew, ponad 100 map i planów, ponad 1000 zdjęć i ilustracji.

  Zapis triumfów i wielkich klęsk. Polskie Termopile. Wiekopomne zwycięstwa; jak bitwa pod Hodowem, w której 400 husarzy i pancernych oparło się stukrotnie większym siłom tatarskim i pod Kircholmem, gdzie wojska polsko-litewskie pod dowództwem hetmana polnego Jana Karola Chodkiewicza rozgromiły ponadtrzykrotnie liczniejszą armię szwedzką.

  Bitwy bratobójcze - jak ta pod Mątwami, i tragiczne klęski, jak pod Cecorą i Batohem. Najsłynniejsze bitwy w cudzej służbie - jak pod Somosierrą. A wreszcie - największe batalie ratujące Europę - bitwy pod Legnicą, Chocimiem i Wiedniem oraz Bitwa Warszawska.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-66814-03-5
  Okładkatwarda
  Liczba stron496
  Wymiary210 x 290 mm
  AutorKrzysztof Jabłonka
  Rok wydania2020
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu